10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreA është e sigurt biseda jonë në WhatsApp? Ja funksioni i ri

A është e sigurt biseda jonë në WhatsApp? Ja funksioni i ri

WhatsApp si një nga aplikacionet më të njohura të mesazheve në botë, po përpiqet vazhdimisht të përmirësojë përvojën e përdoruesit me përditësime të rregullta dhe veçori të reja.

Tani, duket se një veçori e re e dobishme është në rrugë e sipër.

Ky funksion i ri u zbulua në përditësimin më të fundit beta të WhatsApp për Android 2.24.6.11, aktualisht i disponueshëm në Google Play Store.

Qëllimi i kësaj veçorie është ta bëjë më të thjeshtë për ju identifikimin e bisedave të koduara dhe të sigurta.

Shpërndarja e këtij funksioni pritet të shtrihet në më shumë përdorues gjatë javëve të ardhshme.

Ndryshe, kriptimi luan rol vendimtar në aplikacionet moderne të mesazheve, pasi siguron dhe mbron bisedat.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat