23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesore9 arsye pse duhet të hani çdo ditë nga një mollë

9 arsye pse duhet të hani çdo ditë nga një mollë

Molla është një nga frutet më të shëndetshme dhe të përballueshme!

Një mollë është jashtëzakonisht e pasur me anti-oksidantë, Vitamin C dhe fibra.

Këto e bëjnë atë një nga ftutat më të shëndetshëm.

✅ Ndihmon në humbjen e peshës

✅ Ul nivelin e sheqerit në gjak

✅ Parandalon sëmundjet kardiovaskulare

✅ Mbrojtje kundër kancerit

✅ Parandalon gurët në tëmth

✅ Parandalon astmën

✅ Forcon kockat

✅ Zbardh dhëmbët

✅ Detoksifikon mëlçinë

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat