8.5 C
Tirana
Tuesday, December 5, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMe KASKO nga SIGAL UNIQA, makina juaj gjithmonë në duar të sigurta

Me KASKO nga SIGAL UNIQA, makina juaj gjithmonë në duar të sigurta

KASKO është ai siguracion që mbulon çdo dëm që mund ti ndodhë automjetit tuaj, në rast aksidenti rrugor,  në ras djegje të automjetit, në rast vjedhje apo në ras fatkeqësie natyrore.

Sigurimi KASKO shpesh ngatërrohet me Sigurimin TPL, një tjetër sigurim motorrik, i detyrueshëm në Republikën e Shqipërisë. Nëse KASKO mbulon dëmin që do t’i shkaktohet automjetit tuaj, TPL mbulon dëmin që ti si drejtues automjeti shkakton ndaj palëve të treta. Kështu, këto dy lloje siguracionesh plotësojnë njëra-tjetrën.

Pa harruar që Siguacioni KASKO është vullnetar, ndërsa ai TPL i detyrueshëm sipas ligjit Nr. 32/2021 “Për Sigurimin e Detyrueshëm në sektorin e transportit”.

LEXO EDHEJa pse nuk është “taksë” por mbrojtje financiare/ Limitet e dëmshpërblimit që mbulon siguracioni i detyrueshëm i makinës

Nëse jeni shumë merakli ndaj automjetit tuaj duke i kushtuar vëmëndje maksimale, ne ju sygjerojmë Siguracionin KASKO nga SIGAL UNIQA, e cila ju ofron mbrojtje nga të gjitha rreziqet që lidhen me automjetin tuaj.

Siguracioni KASKO nga SIGAL UNIQA mbulon gabimet tuaja, gabimet e të tjerëve por edhe gabimet e natyrës!

Çfarë mbulon Siguracioni KASKO:

  • Dëmtime Aksidentale
  • Thyerja e xhamave
  • Zjarr, Rrufe, Eksplozion
  • Katastrofat Natyrore
  • Vjedhja
  • Vjedhja e pjesshme
  • Dëmtim ne parkim nga mjet tjetër
  • Dëmtimi nga akte keqdashëse

Llogarit dhe porosit online Siguracionin KASKOhttps://sigal.com.al/merr-cmim

Për çdo pyetje që mund të keni, shkruani në:

WhatsApp: 068 60 62 829
spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat