20.5 C
Tirana
Thursday, July 7, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVIDEO/ Breshër sa një top bejsbolli, stuhia e pazakontë godet Francën

VIDEO/ Breshër sa një top bejsbolli, stuhia e pazakontë godet Francën

Një stuhi e fortë breshëri ka goditur Francën jugperëndimore mbrëmjen e së hënës duke lënë pas shkatërrime të mëdha.

Madhësia e kokrrave të breshërit ishte gati sa ajo e një topi bejsbolli, duke shkatërruar edhe xhamat e makinave.
19 departamente te policisë në këtë zonë të Francës vendosën në alarm portokalli si pasojë e stuhisë.
Zonat e Charente-Maritime dhe Gironde u prekën më shumë. Ndërkohë moti më i ashpër pritet midis Landes dhe Limousin, nëpërmjet Perigord, siç specifikohet nga Weather Channel, ndërsa priten edhe  reshje nga 20 deri në 50 mm.
Po ashtu nuk mungoi edhe era e furishme me shpejtësi deri në afro 100 km/orë.
spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat