33.5 C
Tirana
Thursday, August 18, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetTjetër lehtësi nga Fondi SIGAL/ Paguaj kontributin për pension privat direkt me...

Tjetër lehtësi nga Fondi SIGAL/ Paguaj kontributin për pension privat direkt me e-banking

Përdorimi në masë i internetit, mbi të gjitha nga celulari, na e ka lehtësuar jo pak jetën.

Mjafton një klikim dhe secili prej nesh mund të paguajë detyrimet mujore, faturat e energjisë, ujit, telefonisë etj. Madje mund të paguajmë edhe gjobat.

Duke ecur paralel me këto zhvillime, Fondi më i madh i Pensioneve Vullnetare në Shqipëri, Fondi SIGAL prezantoi për klientët e tij mundësinë e anëtarësimit online përmes LINKUT ndërsa nga sot ju mund të paguani kontributet tuaja në fondin më të madh të pensioneve pa qenë nevoja të paraqiteni në zyrat e tij, por duke përdorur aplikacionin “e-banking”, “payser” ose “POK”.

LEXO EDHEFondi SIGAL vjen me lehtësira/ Tani mund të hapni edhe online llogarinë tuaj të pensionit

E-Banking është sistem online për kryerjen e shërbimeve bankare. Kjo ju kursen kohë, është i sigurtë dhe shumë efikas.

Ky shërbim qasje 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, kudo që të ndodheni.

Ky shërbim ofrohet pa asnjë kosto transferte ndërsa secili prej jush që vendos të kontribuojë për të ardhmen e tij ose të fëmijëve të tij përfiton interesa të larta investimi në Fondin e Pensionit Vullnetar SIGAL.

Fondi i Pensioneve Vullnetare SIGAL është fondi më i madh në Shqipëri, bazuar në numrin e aseteve.

Raporti më i fundit i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, mbi ecurinë e tregut të pensioneve private në Shqipëri për 3-mujorin e parë 2022, tregonte se Fondi SIGAL ze 45% të tregut.

Sipas AMF, nga rreth 4.8 miliardë lekë asete që administrojnë 4 fondet e pensioneve në Shqipëri, 2.2 miliardë i janë besuar pikërisht Fondit SIGAL.

Burimi AMF

LEXO EDHE45% të totalit të aseteve, raporti i AMF: Fondi SIGAL, lider në tregun e pensioneve private

Niveli i ulët i pensionit shtetëror në Shqipëri ka bërë që shumë qytetarë ti drejtohen Fondit të Pensioneve Vullnetare SIGAL.

Ky i fundit, falë produkteve më të mira në treg, ju jep mundësi klientëve të tij, që vijnë nga të gjitha shtresat e shoqërisë, të mund të kenë një pleqëri sa më të qetë financiarisht.

Kjo ka bërë që gjatë gjithë ekzistencës së saj në treg, të ruajë vendin e parë në treg.

Për çdo informacion apo pyetje që mund të keni, kontaktoni në:

Tel: +35544511666

Email: [email protected]

Web: www.fondisigal.com.al

Fondi SIGAL, e Ardhmja jonë së bashku!

LEXO EDHEKreu i Sigurimeve Shoqërore thirrje qytetarëve: Investoni në Fondet Private që të keni dy pensione në pleqëri

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat