22.5 C
Tirana
Sunday, October 1, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitet"Tetori Rozë"/ Mesazh drejtuar nënave dhe motrave tona: Diagnostikimi i hershëm shpëton...

“Tetori Rozë”/ Mesazh drejtuar nënave dhe motrave tona: Diagnostikimi i hershëm shpëton jetë

Kanceri i gjirit, është sëmundja që u merr jetën miliona grave kudo në botë. Për të luftuar këtë sëmundje, Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka shpallur muajin tetor, si muajin e luftës kundër kancerit të gjirit.

Muaji i ndērgjegjësimit ndihmon në rritjen e vëmendjes dhe mbështetjes për vetëdijen, zbulimin dhe trajtimin e hershëm, si dhe kujdesin për këtë sëmundje.

Statistikat tregojnë se përhapja e kancerit të gjirit është 1 në 8 femra.

Kanceri i gjirit është kanceri më i shpeshtë mes femrave në Shqipëri. Të dhënat bazuar në shërbimet shëndetësore dhe të dhënat e vdekshmërisë dëshmojnë një rritje të qëndrueshme të këtij kanceri në Shqipëri  gjatë viteve të fundit.

Të gjithë e dimë se sa trajtime të veçanta kërkojnë sëmundjet e rënda, për të mos folur pastaj për shpenzimet financiare që janë shumë të larta.

Për ti ardhur në ndihmë klientëve të saj SIGAL UNIQA Group Austria ofron siguracione unike për tregun shqiptar, të cilat u mundësojnë mundësitë më të mira për të mbajtur shëndetin tuaj nën kontroll. Por edhe të kuroheni në spitalet më të mira në botë në rast se prekeni nga sëmundje të tilla…

Karta Gold

Duke patur këtë Kartë ju do të jeni të qetë përballë çdo të papriture shëndetësore që mund t’ju ndodhë!

Çfarë mbulon Karta GOLD?

Gjithçka nevojitet për shëndetin. Duke nisur nga check up-i, ndërhyrjet kirurgjikale apo transplantet, ekzaminime në klinikat dhe spitalet më të mira kudo në botë duke mbuluar shpenzime shëndetësore deri në 1 milion euro.

 • Check UP
 • Diagnostikim
 • Trajtim mjekësor
 • Kujdes për shikimin
 • Kujdes për dhëmbët
 • Rehabilitim me fizioterapi
 • Trajtim për shëndetin mendor
 • Trajtim për sëmundjet e rënda (psh. Tumoret Malinje)
 • Mjekimi me ilaçe
 • COVID-19
 • Sigurim në udhëtim
 • Sigurim jete nga aksidentet
 • TeleShëndet FALAS
 • Paketa Jetë Plus FALAS

Mbulimi: Spitale dhe klinika private në të gjithë botën

Mos harroni! Me Kartën GOLD ju përfitoni falas edhe shërbimin inovativ të TeleShëndet, i cili ju mundëson të keni mjekun 24 orë në celularin tuaj, kur të keni ju nevojë!

Nëse më parë kjo Kartë blihej vetëm në pikat SIGAL, nga sot ju mund ta bëni tuajën përmes celularit tuaj në pak sekonda.

Hyni në www.sigal.com.al dhe blini Kartën GOLD për vete ose familjarët tuaj.

Një tjetër produkt i SIGAL është edhe “Jetë Plus”, siguracion që ju mundëson akses në spitalet dhe klinikat më të mira të botës me mbulim deri në 1 milion Euro.

“Jetë Plus” mundëson:

Opinion të dytë mjekësor për diagnozën e identifikuar nga specialistët më me reputacion në atë fushë

Përzgjedhje të spitalit më të mirë për diagnozën e identifikuar

Limite të larta mbulimi, deri në 1 milion Euro

Mbulim të shpenzimeve të udhëtimit dhe akomodimit nga fillimi deri në fund të trajtimit

Shpenzimet e të afërmit që shoqëron pacientin dhe shpërblim monetar për çdo ditë qëndrimi, deri në 60 ditë.

Përveç tumoreve malinje, “Jetë Plus” mbulon edhe:

Bypass të arterieve koronare

Ndërrimin dhe riparimin e valvulave të zemrës

Transplant i organeve dhe indeve të dhuruesve të gjallë (rastet e leuçemisë)

Neurokirurgjinë (ndërhyrje në kokë dhe në shtyllën kurrizore)

Çmimi? 160 euro në vit për minorenët dhe 230 euro në vit për të rriturit.

Një siguracion të tillë nuk mund ta gjeni askund tjetër, përveçse te SIGAL UNIQA.

Përveç Kartës Gold dhe “Jetë Plus”, SIGAL sjell një tjetër risi për Shqioërinë, Teleshëndet.

Ky shërbim ju mundëson të keni mjekun 24 orë në celularin tuaj dhe të përfitoni bonuse dhe zbritje në rrjetin mjekësor SIGAL UNIQA Teleshëndet.

“Teleshëndet për të Rritur” kushton vetëm 10,000 lekë/në vit për person dhe ka këto përfitime:

Konsulta me Video dhe audio me mjek të përgjithshëm 24/7 në aplikacionin “Teleshëndet”

Deri në 2,000 euro shpërblim monetar fiks në rast diagnostikimi me sëmundje malinje

Deri në 1,000 euro shpërblim monetar fiks në rast ndërhyrje kirurgjikale

Check up 1 herë në vit

Vizitë okulisti falas

Xhama syzesh me zbritje

Vizitë Dentisti falas & higjenizim me zbritje 60%

Fizioterapi me zbritje në Klubin e Shëndetit SIGAL

Deri në 50% zbritje në rrjetin mjekësor ekskluziv SIGAL TELESHËNDET

Për tu njohur më me hollësi me të gjitha përfitimet që ofrojnë paketat, Shkarkoni tani aplikacionin “Teleshëndet” në App Store ose Google Play; regjistrohuni në pak sekonda dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA në: https://sigal.com.al/teleshendet/

Tu gjendesh pranë klientëve të tu në momentet më të vështira; t’ju mundësosh akses në klinikat dhe spitalet më të mira të vendit dhe botës; të jesh unik me produktet e tua në treg dhe mbi të gjitha të jesh korrekt në pagimin e dëmeve.

Kështu mund të përshkruhet shkurtimisht suksesi i SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri.

Edhe pse kanë kaluar 23 vite nga themelimi i saj, nën motot “Jetojmë më mirë së bashku” dhe “të parandalosh një sëmundje më mirë sesa ta kurosh atë”, SIGAL UNIQA Group Austria vijon të mbetet brandi më i besuar i shqiptarëve, mbi të gjitha kur flitet për Sigurimin e Shëndetit.

Për më shumë informacione kontaktoni në:

Web: www.sigal.com.al

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat