4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetTemperatura disa gradë nën 0, parashikimi i motit për sot

Temperatura disa gradë nën 0, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura kryesisht në zonat malore.

Reshje lokale bore me intensitet të ulët pritet të ketë përgjatë zonave malore të vendit

Temperaturat minimale do të zbresin në -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet do të jenë 13 gradë në Berat dhe Sarandë.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut deri në mesjavë e më pas kthen nga verilindja me shpejtësi mesatare 2-7m/s, e hera-herës fiton shpjetësi deri në 12-15m/s.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat