33.5 C
Tirana
Thursday, August 18, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetTemperaturë e lartë dhe kollë/ Viroza e stinës “mbërthen” Ballkanin, Teleshëndet “heroi”...

Temperaturë e lartë dhe kollë/ Viroza e stinës “mbërthen” Ballkanin, Teleshëndet “heroi” në ditë të vështira

Vendi po përballet me një valë të vrullshme viroze te të miturit, ku shifrat e raportuara ditore janë tepër alarmante. Më shumë se 250 fëmijë paraqiten në një ditë pranë Urgjencës Pediatrike me simptoma si temperaturë, kollë apo dhimbje fyti e diarre, raportojnë autoritetet.

Viroza stinore po prek kryesisht fëmijët e moshave 3 deri në 7 vjeç, ndërkohë që temperaturë e lartë është një prej simptomave më shqetësuese.

Mjekët kanë bërë thirrje që qytetarët të mos i neglizhojnë shenjat, pasi mungesa apo vonesa në mjekimin e duhur mund të pasojë në problematika të tjera.

Vendi gjithashtu po përballet edhe me një rritje me hapa të shpejtë të të infektuarve me Covid-19, duke e bërë më të vështirë identifikimin e virusit nga vetë qytetarët.

Sigurisht që jo gjithmonë mund të përdorim metoda popullore për t’u kuruar, sidomos në raste si ky, ku dy viruse të ndryshme kanë të njëjtat simptoma në gjeneralitet.

Por për të zgjidhur këtë hall të ditëve të fundit, nuk është e nevojshme që të shkoni në qendrat spitalore për të kryer vizitat mjekësore. SIGAL UNIQA Group Austria prej një viti tashmë ka sjellë në treg risinë mjekësore “Teleshëndet”, e cila ka lehtësuar mjaft të gjithë këtë process. Ka shmangur qëndrimin e gjatë në radhë, por edhe ka shmangur nga ana tjetër kontaktin me të infektuar të tjerë të mundshëm.

“Teleshëndet” mund të shkarkohet lehtësisht në telefonin tuaj si një aplikacion i thjeshtë dhe ju mundëson komunikimin 24 orë në 7 ditë të javës, sa herë që ju ta keni të nevojshme me mjekë të përgjithshëm për çdo shqetësim shëndetësor që mund të keni.

Përfitimet nga Teleshëndet:

  • Komunikim me mjekun 24/7 me të cilin mund të konsultoni:
  • Interpretimin e ekzaminimeve të kryera
  • Konsultë me mjekun për shqetësimet shëndetësore
  • Krijimin e një kartele mjekësore personale
  • Check up vjetor për ju ose një familjar pa limit moshe me këto analiza pranë klinikës MultiMedical: Gjak komplet, Urinë komplet, Glicemi esëll, 1 Echo me zgjedhje, Kolesterol, Sgpt, Sgot, Azotemi, Kreatinemi, EKG + Vizite, Interpretim analizash
  • Zbritje deri në 50% në rrjetin mjekesor të SIGAL UNIQA https://sigal.com.al/sherbime-dhe-kontakte/rrjeti-yne-mjekesor/
  • Zbritje të dedikuara për COVID në klinikën Pipero Care
  • Zbritje të dedikuara për shtatzani në klinikën MultiMedical
  • Vizitë okulistike falas dhe lente ose syze optike pranë Tom’s Optic deri në 3,000 Lekë zbritje
  • Zbritje të dedikuara për sherbime dentare në klinikën Dental Care One

Paketa individuale kushton vetëm 5,000 Lekë në vit ndërsa ajo familjare (4 persona) 10,000 Lekë.

SIGAL UNIQA Group Austria, Jetojmë më mirë së bashku 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat