4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSigurimi i Shtëpisë Online me SIGAL UNIQA/ Thjesht, Shpejt dhe me plot...

Sigurimi i Shtëpisë Online me SIGAL UNIQA/ Thjesht, Shpejt dhe me plot përfitime

Blerja e një shtëpie është investimi më i madh për shumicën e njerëzve.

Blerja përfshin vite të tëra punë, djersë dhe kursime. Por me rritjen e fatkeqësive natyrore është e nevojshme që çdo banesë të ketë edhe Policën e saj të Sigurimit.

Duke nisur me vetëm 5,000 Lekë në vit ju shmangni çdo të papritur që mund ti ndodhë pasurisë suaj dhe evitoni goditje financiare që mund t’ju kushtojnë përgjatë gjithë jetës.

6 ARSYE PSE SIGURIMI I SHTËPISË ËSHTË SHUMË I RËNDËSISHËM

 1. Mbrojtja nuk është vetëm për shtëpinë tuaj

Një policë e e sigurimit të banesës nuk mbron vetëm ndërtesën tuaj. Ajo mbulon gjithashtu edhe pajisjet, mobiljet, elementet elektronike dhe mund të zgjidhni mbulime shtesë në policën tuaj.

 1. Siguron një zëvendësim për humbjen tuaj

Sigurimi i banesës tuaj ju jep siguri financiare me përfitimin e shtuar për të zëvendësuar gjërat tuaja të siguruara.

 1. Ju mbron nga fatkeqësitë natyrore

Fatkeqësitë natyrore janë makthi i çdo pronari. Marrja përsipër e shpenzimeve për riparimin e pjesëve të dëmtuar nuk është lloji i barrës që ju dëshironi të vendosni vetë dhe familjen tuaj, veçanërisht kur ata janë në mes të një stresi emocional. Një plan i detajuar i sigurimit të banesës ju mbulon gjatë fatkeqësive natyrore si përmbytjet, rrëshqitjet e tokës dhe tërmetet.

 1. Nuk është e shtrenjtë

Megjithëse një policë sigurimi për banesë mund të duket si një shpenzim i padëshiruar, përfitimet e parashikuara  janë shumë më tepër sesa mund të blejnë paratë.

Kostoja? Duke nisur nga vetëm 5,000 lekë në vit

 1. Mbi të gjitha, siguron qetësi mendore

Sigurimi i banes tuaj ju siguron luksin e qetësisë. Pasi të keni zgjedhur policën tuaj dhe të keni paguar primin, mbrojtja e pronës tuaj nuk është më përgjegjësia juaj.

 1. Blerja e policës së sigurimit, një proces shumë i thjeshtë

Në SIGAL UNIQA, Sigurimi i Shtëpisë mund të kryhet:

 • në një kohë shumë të shkurtër në një prej zyrave të SIGAL, kudo në Shqipëri
 • ose ONLINE në vetëm 3 hapa

 

 Çfarë mbulon Sigurimi i Shtëpisë:

 • Zjarri
 • Rrufeja
 • Eksplozioni
 • Rënia e mjeteve fluturuese apo ngarkesës së tij
 • Tërmeti
 • Përmbytja
 • Stuhitë
 • Rrëshqitjet e tokës
 • Breshëri
 • Vjedhja

Bli sigurimin e Shtëpisë ONLINE, përfito FALAS shërbimin “TeleShëndet”

Jo rastësisht SIGAL UNIQA Group numëron mbi 1 milion klientë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.

Nën moton “Jetojmë më mirë së bashku”, SIGAL Group punon çdo ditë përmes mijëra degëve dhe agjentëve të saj në të trija shtetet që të kthejë këtë biznes nga një ofrues i produkteve të sigurimit në një ofrues shërbimi të integruar që u ofron klientëve atë për të cilën ata kanë më shumë nevojë.

Por, përveç shërbimeve unike, shërbimit profesional dhe pagesave në kohë të dëmeve, SIGAL UNIQA është gjithmonë pranë klientëve me shërbimet më të mira.

Në këtë frymë, SIGAL mundëson që gjithëkush që blen Sigurimin e Shtëpisë Online të përfitojë FALAS edhe shërbimin e mjekësisë moderne “TELESHËNDET”.

Çfarë shërbimesh ofron “TELESHËNDET”:

 • Me “TeleShëndet” ju mund të konsultoheni me një mjek të licensuar, audio ose video, në çdo orë të ditës apo natës, për çdo shqetësim shëndetësor që mund të keni.
 • Me “TeleShëndet” ju keni mundësinë të ngarkoni të gjitha ezkaminimet mjekësore, të shkarkoni në kohë reale kartelën mjekësore ku janë të gjitha vizitat, këshillat dhe ilaçet e rekomanduar nga mjeku.
 • Me “Teleshëndet“, ju mund të merrni edhe një recetë elektronike për t’ja treguar farmacistit.
 • Me “Teleshëndet” ju përfitoni ulje për shërbime mjekësore në klinikat dhe spitalet më të mira në vend.

Nëse e çmoni atë që keni, sigurojeni me SIGAL UNIQA!

Bli direkt nga celulari:
www.sigal.com.al 

Dërgo mesazh:
E-mail: [email protected]
Whatsapp: +355 68 606 2829

LEXO EDHE: 5 minuta për tu djegur, 1 minutë për ta siguruar

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat