21.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShpërthen bombola e gazit në Has, plagosen nënë e bir

Shpërthen bombola e gazit në Has, plagosen nënë e bir

Dy persona kanë mbetur të lënduar në qytetin e Hasit pas shpërthimit të një bombole gazi.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një banesë në fshatin Fajza, ndërsa të plagosur, sipas policisë kanë mbetur nënë e bir.

Dy të lënduarit janë transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Sa ngjarje të tilla dëgjojmë dhe hasim çdo ditë me qytetarët që duhet të paguajnë nga xhepi çdo kosto spitalore që shpeshherë i çon familjet edhe në rrënim ekonomik.

Pse ndodh kjo? Sepse nuk kanë asnjë lloj siguracioni që ti mbulojë financiarisht kostot e nevojshme.

Sigurimi privat i shëndetit është mundësi për mbulimin 100% të kostove financiare që duhet të përballojë çdo individ në rast se pëson një aksident apo sëmundje të papritur.

Është e domosdoshme të kujdeseni për veten apo familjen tuaj. Me rritjen e kostove të shtrimit në spital dhe trajtimit mjekësor, të kesh një policë sigurimi shëndeti është thelbësore.

Një gjë e tillë jo vetëm që ju lehtëson barrën financiare, por gjithashtu ju jep akses në klinikat dhe spitalet më cilësore në të gjithë vendin apo dhe jashtë.

Policat e Sigurimit të Shëndetit në SIGAL UNIQA janë krijuar për t’iu përshtatur çdo kategorie dhe nevoje.

LEXO EDHE: Rëndësia e Sigurimit Privat të Shëndetit dhe gama e gjerë e produkteve të SIGAL UNIQA

Mënyra më e mirë për tu kujdesur për Shëndetin është ta SIGUROSH atë…

Për më shumë informacione, vizitoni www.sigal.com.al  
Ose shkruani në: e-mail: [email protected]
WhatsApp: 068 60 62 829
spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat