25.5 C
Tirana
Thursday, June 1, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShëndet, shtëpi, makinë/ SIGAL UNIQA, kompania më e besuar dhe që paguan...

Shëndet, shtëpi, makinë/ SIGAL UNIQA, kompania më e besuar dhe që paguan më shumë dëme

Sipas Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, tregu i sigurimeve në vendin tonë mbetet i orientuar tek sigurimet e Jo-Jetës, të cilat gjatë periudhës janar-maj 2022 sollën 92.36% të vëllimit të përgjithshëm të primeve. Duke shënuar kështu një rritje me 7.58% kundrejt periudhës janar-maj 2021.

SIGAL UNIQA Group Austria zotëron rreth 28% të tregut të sigurimeve të jo-jetës, nga 8 kompani që operojnë në treg, ndërsa kryeson pagesën e dëmeve tek klientët me 27%.

LEXO EDHESigurimet e Jetës/ SIGAL LIFE lider absolut në tregun shqiptar

Ndarja e tregut JO-JETA 

Dëmet e paguara JO-JETA

KUSH ËSHTË SIGAL UNIQA Group Austria

Prej më shumë se 23 vjetësh në treg, grupi më i madh i sigurimeve në Shqipëri dhe rajon SIGAL UNIQA Group Austria është krenare që besohet nga më shumë se se 1 milion klientë dhe që shifrat e saj janë në rritje vit pas viti, pavarësisht sfidave që sjell koha.

Suksesi dhe arritjet e kompanisë u takojnë mbi të gjitha klientëve të cilët pronën, shëndetin dhe automjetin ja kanë besuar SIGAL-it.

Sepse SIGAL UNIQA ofron mundësi të reja aty ku të tjerët nuk i shohin, ndaj është gjithmonë një hap përpara. E para në ofrimin e produkteve novatore, të thjeshta, e të shpejta.

SIGAL UNIQA punon gjithmonë për përmirësimin e shërbimit ndaj klientëve duke u reduktuar atyre kohë dhe kosto.

NËSE DONI TË SIGUROHENI KA VETËM 1 EMËR, SIGAL UNIQA Group Austria

Për çdo informacion, kontaktoni në:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail: [email protected]

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat