6.5 C
Tirana
Thursday, March 23, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRuaj veten, për makinën mendon Sigurimi KASKO

Ruaj veten, për makinën mendon Sigurimi KASKO

Gjendja e rrugëve, trafiku i rënduar, kapriçot e motit, etj, janë disa prej arsyeve që mund të shkaktojnë aksidente të paparashikuara prej të cilave asnjë prej nesh nuk është i sigurtë.

Makina është një nga vendet ku shpenzojmë më shumë kohë dhe si e tillë kthehet në një shtëpi të dytë, për të cilën duhet gjithashtu të kujdesesh, ta mirëmbash e ta përshtatësh me stilin tënd të jetesës, dhe që gjithashtu ka nevojë për siguri dhe mbrojtje nga rreziqet e mundshme.

Ti mund të jesh një shofer i përgjegjshëm por jo të gjithë janë të tillë. Dhe lëvizja në rrugët e Shqipërisë është gjithmonë një sfidë më vete, ndaj duhet të kesh gjithmonë siguracionin e duhur me vete në mënyrë që kostot e dëmeve të mos i paguash nga xhepi yt por ti paguaj kompania e sigurimit.

Siguracioni “KASKO” nga SIGAL UNIQA është zgjidhja e duhur për ata drejtues mjetesh që duan të mbrojnë makinën e tyre.

Përmes siguracionit “KASKO”, SIGAL UNIQA garanton dëmshpërblim në kohë rekord dhe riparim në servise të specializuara.

Por çfarë rreziqesh mbulon “KASKO”?

– Dëmtimet aksidentale
– Thyerjen e xhamave
– Zjarr, rrufe, eksplozion
– Katastrofat natyrore
– Vjedhjen
– Dëmtimin në parkim nga një mjet tjetër
– Dëmtimin nga aktet keqdashëse

A doni të shijoni udhëtimin tuaj, lirinë dhe kënaqësinë që ofron ai pa u shqetësuar nëse gjatë rrugës mund të ndodhë diçka, kur do të ndodhë, sa do të të kushtojë dhe si mund të mbrohesh nga çdo e papritur? Atëherë duhet të zgjidhni Siguracionin “KASKO” nga SIGAL UNIQA Group Austria.

LEXO EDHEPërfitoni nga ofertat e SIGAL UNIQA/ Bashkë me siguracionin e makinës, përfitoni siguracione e shërbime të tjera

Më poshtë po ju sjellim një rast konkret nga Shkodra, zonë që thuajse çdo vit preket nga përmbytjet.

Makina luksoze, tip BMW, në pronësi të një qytetari të njohur në qytetin veri-perëndimor, u shkatërruar plotësisht si pasojë e reshjeve të dendura të fundvitit të shkuar të cilat përmbytën edhe garazhdin e banesës.

Automjeti u dëmtua plotësisht por falë siguracionit KASKO në SIGAL UNIQA, pronari i tij, në një kohë rekord, u dëmshpërblye nga kompania e sigurimit në një vlerë mbi 30 mijë euro.

Kjo shumë i mundësoi qytetarit të mos shqetësohet për humbjen e pësuar por shumë shpejt ta zëvendësojë atë me një automjet të ri.

Për çdo pyetje që mund të keni, kontaktoni në:

Llogarit & porosit online: https://sigal.com.al/merr-cmim

WhatsApp: 068 60 62 829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat