23.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRiaktivizohen kufizimet, Ambasada Gjermane: Hyrjet vetëm për arsye të rëndësishme dhe për...

Riaktivizohen kufizimet, Ambasada Gjermane: Hyrjet vetëm për arsye të rëndësishme dhe për të vaksinuarit

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare, Ambasada Gjermane ka bërë me dije se duke nisur që prej ditës së diel 05.09.2021 Qeveria Federale ka riaktivizuar kufizimet e hyrjeve në Gjermani për personat rezidentë në Shqipëri.

Lexo edhe: Udhëtimi drejt BE/ Cilat vende pranojnë doza të përziera të vaksinës COVID-19

Kjo masë merret në funksion të pengimit të përhapjes së mëtejshme të infektimeve Covid-19. Për këtë arsye që prej këtij momenti udhëtimet hyrëse nga Shqipëria drejt Gjermanisë janë të mundura vetëm për arsye të rëndësishme ose nëse keni një çertifikatë të njohur të vaksinimit të plotë (kjo vlen edhe për ato udhëtime, ku nuk nevojitet vizë).

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat