15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPërplaset me trajlerin, humb jetën shoferi. Ja pse duhet të sigurohemi

Përplaset me trajlerin, humb jetën shoferi. Ja pse duhet të sigurohemi

Përplasja me një trajler i ka kushtuar jetën një 64-vjeçari nga Librazhdi, në një aksident të rëndë të ndodhur në aksin Elbasan-Peqin.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 7:30, në fshatin Pajov, ku për shkaqe ende të papërcaktuara viktima, me inicialet H.B. që drejtonte një mjet tip Benz, i preu rrugën trajlerit të drejtuar nga një 49-vjeçar nga Korça.

Siguria rrugore është një çështje e cila nuk merr vëmendjen që duhet të ketë dhe për potencialin që paraqet në shpëtimin e jetës së qytetarëve. Statistikat globale tregojnë se, vendet me të ardhura të ulta dhe mesatare, ku bën pjesë edhe Shqipëria, mbajnë peshën më të madhe të fatkeqësive në humbje jete dhe plagosjes serioze nga aksidentet rrugore ku rritja e numrit të vdekjeve si pasojë e aksidenteve është shtuar nga trafiku i rënduar dhe përdorimi masiv i mjeteve për qëllime transporti.

Përse duhet të sigurohemi?

Aksidentet ndodhin, ne jemi thjesht njerëzor dhe pavarësisht nëse i ndërmarrim të gjitha hapat e domosdoshëm për parandalimin e tyre shpesh aksidentet përfundojnë në padi nga ana e palëve të dëmtuara, duke rezultuar në pasoja financiare seioze.

Mbulimi i përgjegjësisë tuaj në rast aksidenti ndaj palëve të treta ju garanton mbrojtjen fianciare që përndryshe do të duhet ta paguani nga ‘xhepi’ juaj.

Ai do t’ju mbrojë duke ofruar garanci dhe pagesë financiare për çdo dëm material, pasuror, shëndetësor nga dëmtimet trupore apo përkeqësimin e shëndetit apo edhe në rast humbje jete në varësi të sigurimit që ju do keni zgjidhur në bazë të nevojave dhe kërkesave tuaja specifike.

Mos prit,

Merr masat,

Siguro veten dhe të tjerët,

Siguro ‘qetësinë’ e mëndjes tënde,

Koha është tani!

Lexo edhe: Aksidentet rrugore rriten me 20%, sigurohu para se të dalësh në rrugë

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat