21.5 C
Tirana
Wednesday, July 6, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMbytet skafi në Vlorë, shpëtohen katër italianët. Mos lundroni të pasiguruar

Mbytet skafi në Vlorë, shpëtohen katër italianët. Mos lundroni të pasiguruar

Në kapitenerinë e Vlorës ka mbërritur njoftimi për rrezikun nga mbytja të një skafi i cili po udhëtonte në drejtim të Vlorës.

Falë ndërhyrjes në kohë katër personat që gjendeshin në bordin e jahtit, katër italianë, mes tyre dhe një fëmijë, kanë shpëtuar teksa skafi në fjalë është fundosur totalisht në vijën bregdetare të Zvërnecit.

Katër shtetasit italianë nuk kanë pësuar lëndime megjithatë ata janë dërguar në spital për ndihmë ekzaminim mjekësor dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

“Më datë 07.06.2022, rreth orës 05:30, në zonën e quajtur “Hunda e Plakut”, në plazhin e Zvërnecit një mjet lundrues (skaf), me drejtues shtetasin G. V., 61 vjeç, banues në Pavia, Itali, është përplasur me një shkëmb nënujor. Në mjet ndodheshin shtetasit M. R., 38 vjeç, K. B., 33 vjeçe dhe një i mitur, banues në Pavia, Itali.

Shërbimet e Policisë Kufitare sapo janë njoftuar, kanë organizuar punën me qëllim nxjerrjen e shtetasve në breg. Si rezultat i veprimeve të mirëkoordinuara të Policisë Kufitare dhe GDF është bërë e mundur nxjerrja e 4 shtetasve italianë në breg. Të dëmtuarve u është dhënë ndihma e parë dhe janë në gjendje të mirë shëndetësorem”, njofton Policia Kufitare.

SIGURIMET E MARINËS

SIGAL UNIQA Group Austria është e vetmja kompani sigurimi në Shqipëri, përfaqësuese e një klubi P&I, siç është gjigandi “Raetsmarine-Holland”.

SIGAL UNIQA ofron shërbim të plotë dhe kompleks, Hull, që do të thotë mbulim i humbjes apo dëmtimeve të mjeteve tuaja  dhe P&I  që do të thotë dëmet që u shkakton palëve të treta .

SIGAL UNIQA Group Austria ofron mbulime të specializuara për:

Anijet e transportit të mallrave (cargo) dhe ato të peshkimit;

Jahte (Pleasure Crafts)

Motor Uji (Jet)

Çdo tip motoskafi

Përgjegjësi ndaj palëve të treta dhe Sigurimi KASKO Marine

*Sigurimi P&I  Marine mbulon përgjegjësinë ndaj çdo dëmi të shkaktuar palëve të treta gjatë lundrimit me mjetin e siguruar

*Sigurimi HULL Marine mbulon me sigurim çdo përgjegjësi e dëm të klientit pavarësisht kush është fajtori.

Këto siguracione blihen dhe porositen online në www.sigal.com.al

Me rritjen e temperaturave numri i qytetarëve që frekuentojnë detin po rritet dita-ditës.

Çdokush nga ne do të donte që gjatë pushimeve në det të kishte një mjet lundrues, qoftë ai barkë, motor uji apo edhe yacht.

Po mos harroni! Nuk duhet harruar! Deti është gjithmonë një rrezik potencial.

Ndaj sigurohuni dhe shijoni të qetë pushimet tuaja…

Për më shumë informacion:

WhatsApp: 068 60 62 829

e-mail: [email protected]

LEXO EDHEAutomjet, pronë, shëndet, pension privat… Asnjë kompani si SIGAL UNIQA

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat