11.5 C
Tirana
Monday, December 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetLuhatja e temperaturave rikthen virozat/ Prindër, si të keni mjekun 24 orë...

Luhatja e temperaturave rikthen virozat/ Prindër, si të keni mjekun 24 orë me vete

Luhatjet e temperaturave kanë rikthyer virozat tek të rriturit dhe fëmijët.

Nga fillimi i marsit numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në qendrat shëndetësore në Tiranë është dyfishuar.

Mjekët tregojnë se më të prekur janë më të vegjlit.

Disa prej këtyre shenjave mund të jenë tregues dhe i një alergjie stinore apo i lijës së dhenëve në ditët e para të shfaqjes së saj.

Mjekët këshillojnë për të mos u vetëmjekuar dhe për të mbajtur kontakt me specialistin. Por nëse doni që fëmija juaj të marrë këshilla profesionale nga një mjek i licensuar, pa qenë nevoja ta dërgoni në spital, atëherë duhet të keni “TeleShëndet”.

E sjellë nga SIGAL UNIQA Group Austria, “TeleShëndet” është platforma e vetme e këtij lloji në Shqipëri e cila mes të tjerash mundëson të kemi mjekun kudo me vete, 24 orë të ditës në 7 ditë të javës.

Por çfarë ofron “TeleShëndet”?

Përveç konsultimit audio dhe video me një mjek, paketa “TeleShëndet” mundëson edhe:

 • Check up 1 herë në vit
 • 50% zbritje për çdo ekzaminim gjatë shtatzanisë suaj
 • 50% zbritje për ekzaminime laboratorike (echo, analiza)
 • 20% zbritje për shërbimin e “Infermierit në shtëpi”
 • Vizitë okulisti falas
 • Xhama syzesh me zbritje
 • Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%
 • Fizioterapi me zbritje në Klubin e Shëndetit SIGAL
 • Palestër me çmim preferencial
 • Shërbime estetike me çmim preferencial
 • Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET.

Sot, SIGAL UNIQA Group Austria e ofron shërbimin “TeleShëndet” në disa paketa kryesore duke dashur tu japë mundësinë të gjithëve të shpenzojnë pak e të përfitojnë shumë.

 • Fëmijë me një kosto vjetore prej 5,000 Lekësh
 • Familje me një kosto vjetore prej 10,000 Lekësh

Por “TeleShëndet” mund të përdoret edhe gjatë gjithë qëndrimeve jshtë Shqipërisë, për punë apo turizëm. Mjafton të keni internet dhe për çdo shqetësim shëndetësor, tuajin apo të familjarëve tuaj, mund të komunikoni në çdo kohë e në çdo moment me nje mjek të licensuar.

Nëse keni një urgjencë e cila mund të manaxhohet me një konsultë, mos e prishni rehatinë tuaj. Aktivizoni “Teleshëndet” dhe do të habiteni sa shpejt do të zgjidhni çdo problem shëndetësor.

Një shërbim të tillë, me një kosto modeste dhe një sërë përfitimesh, nuk mund ta gjeni askund tjetër. Ndaj mos humbisni kohë.

Shkarkoni TANI aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Unë jam një nënë me 3 fëmijë, që duhet të jem në punë çdo ditë. Kështu që është vërtet sfiduese kur njëri prej tyre sëmuret. Por falë “TeleShëndet” mund të flas me një mjek në çdo kohë dhe nga kudo, pavarësisht nëse jam në shtëpi apo në zyrë.

“TeleShëndet” nga SIGAL UNIQA duhet ta ketë çdo familje”, shprehet një kliente që përdor prej disa muajsh këtë shërbim novator.

Por përdorues i këtij shërbimi është edhe Ardit Gjebrea.

Pa harruar edhe pedagogen Ledina Mezini.

“Jam shumë e kënaqur nga shërbimi. Disa herë që kam komunikuar me mjeket, ato kanë qenë korrekte, më kanë kthyer përgjigjet e duhura.

Unë kam zgjedhur paketën familjare të TeleShëndet, e cila më ofron mundësinë të konsultohem me mjekun jo vetëm për vete, për bashkëshortin tim por edhe për dy fëmijët e mi. Falenderoj SIGAL për këtë mundësi dhe për këtë produkt mjaft inovativ”, shprehet ajo.

Për më shumë informacione, shkruani në.

E-mail:[email protected]

WhatsApp: 068 60 62 829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat