19.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreKur makina juaj është 100% e sigurtë

Kur makina juaj është 100% e sigurtë

Fatkeqësitë natyrore mund të ndodhin në çdo kohë, duke shkaktuar dëme të mëdha edhe atëherë kur nuk e presim. Organizata e Kombeve të Bashkuara ka ngritur prej kohësh alarmin mbi rreziqet që i kanosen globit si pasojë e ngrohjes globale, ndërsa Shqipëria, sipas të gjitha raporteve, është shteti më i rrezikuar në Europë nga fatkeqësitë natyrore.

Lexo edhe: Tendencat e motit dhe rreziqet natyrore që cënojnë Shqipërinë. Akoma nuk je siguruar?!

Zemërimi i natyrës nuk pyet dhe mund të shkaktojë dëme kolosale, jo vetëm në shëndet apo banesë, por edhe tek makina jonë.

Nuk mund të mohojmë që makinat janë një nga mjetet më të nevojshme për familjen dhe punën tonë. Prandaj, kur ndodhin fatkeqësi natyrore si tërmetet, përmbytjet, stuhitë etj, bëhet e domosdoshme edhe sigurimi i makinës, përveç shëndetit dhe pronës.

Çfarë ofron SIGAL UNIQA Group Austria?

SIGURIMI KASKO

Për të mbrojtur makinën tuaj nga fatkeqësitë natyrore si tërmete apo përmbytje SIGAL UNIQA ofron për klientët e saj Sigurimin Kasko.

KASKO është sigurim vullnetar që ka për qëllim jo vetëm mbulimin e dëmeve financiare në raste fatkeqësisht natyrore, por edhe kur makina juaj dëmtohet aksidentalisht, në rast dëmtimi në parkim, kur dëmtohet nga persona keqdashës ose vidhet, kur digjet nga zjarri, rrufeja apo shpërthimi

Sa kushton një sigurim KASKO?

Çmimi varet nga vlera e makinës suaj dhe rreziqet që doni të mbuloni.

Ju mund të përzgjidhni ato rreziqe për të cilat përballeni më shumë në jetën e përditshme ndërsa çmimet e sigurimit janë mëse i përballueshme, duke nisur nga 150 euro në vit.

Çfarë duhet të bëj në rast aksidenti?

Mos lëvizni nga vendngjarja dhe njoftoni menjëherë policinë. Fotografoni vendin e ngjarjes duke përfshirë edhe mjetet e aksidentuara. Njëkohësisht telefonono edhe degën më të afërt të SIGAL UNIQA ose numrin e specialistit që gjendet në policën tuaj të sigurimit.

Paraqituni në degën më të afërt të SIGAL për të kërkuar dëmshpërblimin. SIGAL UNIQA ju dëmshpërblen brenda një afati shumë të shpejtë.

Nxitoni të blini paketën e sigurimit në çdo degë të kompanisë në qytetin tuaj, online në https://sigal.com.al/sigurimet-e-automjetit/sigurimi-kasko/ ose telefenoni në numrin e WhatsApp 0686062829.

Rrini të qetë! Me SIGAL, makina juaj është në duar të sigurta…

 

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat