15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitet"Kujdes mjekësor modern për klientët"/ UNIQA me një qendër të re mjekësore...

“Kujdes mjekësor modern për klientët”/ UNIQA me një qendër të re mjekësore në Vjenë

  • Qendra e re partnere mjekësore UNIQA me shërbime ambulatore dhe kujdes parandalues ​​nën një çati në lagjen e 2-të të Vjenës
  • Kujdes gjithëpërfshirës ndaj klientit
  • Qasje online në raporte, receta, referime, fatura etj.

Si kompania më e madhe private e sigurimeve shëndetësore në Austri, UNIQA ofron shërbime të vlefshme shëndetësore parandaluese dhe kujdes mjekësor modern.

“Për ti ofruar rreth 1.4 milionë klientëve tanë Sigurim Shëndeti dhe Aksidente më të mirë, ne po ndërtojmë një rrjet shëndetësor në rritje të vazhdueshme.

Ne po mbështetemi gjithnjë e më shumë në qendrat mjekësore si qendra shëndetësore “Haelsi” me një gamë të gjerë shërbimesh parandaluese, diagnostikuese dhe terapeutike”, shpjegon Peter Eichler, Anëtar Bordi për Sigurimet Personale dhe Menaxhimin e Aseteve në UNIQA Insurance Group AG.

Felix Faltin, Drejtor Menaxhues i qendrës mjekësore thotë: “Në “Haelsi” ne përpiqemi ta bëjmë sa më të lehtë aksesin në kujdesin mjekësor me cilësi të lartë. Jemi krenarë për njohjen tonë si Qendër Partnere Mjekësore e UNIQA dhe mezi presim t’u ofrojmë klientëve të UNIQA mbështetje optimale fizikisht dhe përmes internetit”.

Për klientët UNIQA: Shërbime shëndetësore gjithëpërfshirëse nën një çati

Klientët e UNIQA mund të kryejnë UNIQA VitalCheck dhe të kenë një profil fitnesi të krijuar në “Haelsi” dhe gjithashtu të marrin akses të thjeshtë, modern dhe të shpejtë në kujdesin ambulator në qendrën shëndetësore.

Kjo përfshin më shumë se 1000 shërbime të ndryshme mjekësore, nga ekzaminimet parandaluese gjithëpërfshirëse deri te ndihma e shpejtë me shqetësimet akute.

Qendra shëndetësore ka aktualisht 35 mjekë dhe terapistë nga 20 disiplina. Takimet e shpejta, të përpikta dhe kujdesi mjekësor optimal janë prioriteti.

Takimet mund të rezervohen lehtësisht në të gjitha kanalet: online, me e-mail, me telefon etj.

4 Qendra Mjekësore Partnere në të gjithë Austrinë

UNIQA tashmë u ofron klientëve të saj gjithsej katër Qendra Mjekësore Partnere në të gjithë Austrinë: “Haelsi”, Klinika Private “Döbling”, Klinika Ambulatore “Döbling”, Qendra Mjekësore “Rheintal” në Vorarlberg dhe Qendra Mjekësore Rheintal në Styria Private Clinic Graz Ragnitz.

Në Qendrat Partnere Mjekësore UNIQA, klientët mund të përdorin shpejt dhe me lehtësi një gamë të gjerë shërbimesh mjekësore – të gjitha nën një çati.

Kujdes fillestar të shpejtë jashtë orarit zyrtar të zyrës (kujdes akut), kujdes mjekësor përmes takimeve të shpejta online (LARA), diagnostikim gjithëpërfshirës, ​​ekzaminime parandaluese të detajuara (VitalCheck) dhe kontrolle të shëndetit sportiv (FitnessProfile).

Mësoni më shumë KËTU 

17 vite “UNIQA” në Shqipëri dhe rajon

“UNIQA” ishte dallëndyshja e parë nga Europa që vendosi të investojë në tregun financiar shqiptar dhe atë të rajonit dhe sot është më e besuara në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.

23 mars 2007 ishte data do të shenjonte një moment shumë të rëndësishëm në jetën ekonomike dhe financiare të vendit por edhe të tregut të sigurimeve në veçanti: partneriteti SIGAL – UNIQA Insurance Group.

RISITË DHE NOVACIONI QË SOLLI “UNIQA” NË SHQIPËRI DHE RAJON

Shqipëria ka patur shumë invetime të huaja pas viteve ’90, por janë të pakta kompanitë e huaja që kanë patur një efekt kaq të rëndësishëm tek sektori ku kanë investuar por edhe tek vetë qytetarët shqiptarë.

Një prej tyre është padyshim edhe “UNIQA Insurance Group”, gjigandi austriak i sigurimeve, i cili falë eksperiencës mbi 200-vjeçare solli në Shqipëri produkte Sigurimi novatore që vijojnë edhe sot pas 16 vjetësh të jenë ndër më të suksesshmet për tregun shqiptar të sigurimeve, të cilat u mundësojnë klientëve shërbime më të mira, më të shpejta dhe në koherencë me zhvillimin e teknologjisë.

Këtu mund të përmendim aplikacionin “TeleShëndet”  shërbimin e Asistencës Rrugore, “SIGAL UNIQA AutoSOS” apo së fundmi edhe siguracioni dedikuar vetëm sëmundjeve kancerogjene, “Sigurimi anti-Tumor”

E ARDHME E SIGURTË

Me një shtrirje të aktivitetit të saj në 17 shtete të ndryshme të Europës, ku fliten gjuhë të ndryshme, ”UNIQA Insurance Group” është një komunitet që jeton dhe punon nëpërmjet diversitetit ku të 17 tregjet lidhen nën slloganin e përbashkët “jetojmë më mirë së bashku”.

Me qëllim që motoja e Grupit të mos mbesë thjesht një premtim por të jetë e mbushur me veprime, mbi 2,200 punonjësit e SIGAL UNIQA Group Austria në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut janë çdo ditë pranë mbi 1,2 milion klientëve, atëherë kur ata kanë më shumë nevojë.

Ndaj dhe SIGAL UNIQA, pavarësisht viteve që kalojnë dhe shtimit të aktorëve në treg, vijon të mbetet emri më i madh dhe i besuar i sigurimeve në Shqipëri dhe rajon…

SIGAL UNIQA Group Austria, jetojmë më mirë së bashku

LEXO EDHE: “Xprimm”: SIGAL UNIQA dhe SIGAL LIFE UNIQA, dy kompanitë më të mëdha të sigurimeve në Shqipëri

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat