23.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKreta shkundet nga një tjetër tërmet i fuqishëm

Kreta shkundet nga një tjetër tërmet i fuqishëm

Pak ditë nga dy tërmetet e fund-shtatorit, që lanë pas një viktimë e shumë të plagosur, ishulli grek i Kretës është goditur pak minuta më parë nga një tjetër lëkundje sizmike e fuqishme.

Lexo edhe: Tërmeti në Kretë/ Rritet numri i të plagosurve, mbi 1000 shtëpi shpallen të pabanueshme

Sipas EMSC, madhësia e tërmetit ka qenë 6.2 e shkallës rihter dhe me një thellësi prej 5 kilometrash.

Deri tani nuk ka informacione nëse kemi dëme në njerëz apo materiale.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat