18.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKeni bërë ndërmend të investoni në kriptomonedha? Ja katër këshilla që mund...

Keni bërë ndërmend të investoni në kriptomonedha? Ja katër këshilla që mund t’ju ndihmojnë

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, ekspert i njohur i ekonomisë jep 4 këshilla për ata që duan të investojnë në tregun e Bitcoin dhe kriptomonedhave.

1. Kujdes sepse çmimet luhaten shumë – kjo sjell risk të lartë për të qenë viktimë.

2. Për këtë  shkak mos investoni  në Bitcoin më shumë se 5 % të parave që do të investoni në një vit në çdo lloj investimi.

3. Tregu i kriptomonedhave është i pa rregulluar. Tregjet financiare të pa mbikëqyrura  kanë risk shumë të lartë.

4. Joshja nga “fitimet teorike” që ju bëjnë milioner apo miliarder ne ëndrra,  mund t’ju baj “viktima reale” nëse luani  paratë dhe kursimet tuaja ose të fëmijëve tuaj ne investime që për normat e fitimit që premtojnë apo që ju prisni – ne  ekonomistët paralajmërojmë të bëni kujdes sepse ato norma fitimi  marramendëse “janë shumë të bukura për të qenë të vërteta.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat