21.5 C
Tirana
Wednesday, July 6, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKatar: QIC lëshon portalin gjithëpërfshirës për siguracionet

Katar: QIC lëshon portalin gjithëpërfshirës për siguracionet

I disponueshëm si në arabisht ashtu edhe në anglisht, “QIC“, portali i ri i sigurimeve ofron krahasim të menjëhershëm, duke i lejuar klientët të marrin informacion të plotë mbi llojet e policave, përveç rekomandimit të produktit për t’i ndihmuar ata të identifikojnë më mirë mbulimet e duhura të sigurimit që i përshtaten nevojave të tyre të drejtimit, udhëtimit dhe jetesës.

Portali online gjithashtu u mundëson klientëve të krahasojnë çmimet e policave dhe të zgjedhin planet e tyre të preferuara duke përfshirë pagesën e primeve të sigurimit me këste mujore, ndërsa gëzojnë siguri të shtuar për pagesat e bëra nëpërmjet kartave të debitit dhe kreditit.

Dizajni tërheqës dhe ndërfaqja moderne e portalit i lejon klientëve të rinj dhe ekzistues të përjetojnë navigim të thjeshtuar dhe intuitiv si gjatë procesit të hyrjes ashtu edhe të rinovimit.

Klientët mund të kërkojnë gjithashtu ndihmë të menjëhershme nga shërbimi ndaj klientit të QIC në të gjitha fazat e udhëtimit të tyre të hyrjes nëpërmjet butonit “Na pyet” dhe të marrin mbështetje të menjëhershme nga ekipi i shërbimit ndaj klientit gjatë gjithë ditëve të javës, në çdo orë.

Rinovimet

Për klientët ekzistues QIC ofron një faqe të dedikuar për rinovimet e sigurimeve me vetëm disa klikime duke futur vetëm ID ose numrin e policës dhe pa pasur nevojë të shtypni rishtazi detajet e tyre të lidhura me bazën e të dhënave.

Gic.online pret gjithashtu veçori të tjera që lejojnë klientët të kenë kontroll shtesë mbi nevojat e tyre të sigurimit, duke përfshirë përmirësimin e politikave dhe menaxhimin e dëmeve në internet.

Ahmed Al Jarboey, COO i QIC shprehet: “Ne jemi të lumtur të hapim portalin e parë dhe më të shpejtë të sigurimeve gjithëpërfshirëse në Katar dhe të bëhemi kompania e vetme e sigurimeve në vend që i lejon klientët të blejnë polica sigurimi në vetëm dy minuta. qic.online është revolucionar në të gjitha nivelet dhe sigurisht është një tjetër hap i rëndësishëm në rrugëtimin tonë drejt dixhitalizimit të plotë të të gjitha produkteve dhe shërbimeve tona të sigurimit”.

QIC është një sigurues me mbi 57 vite eksperiencë. E themeluar në vitin 1964, QIC është kompania e parë vendase e sigurimeve në Katar.

QIC është gjithashtu kompania më e madhe e sigurimeve në rajonin e MENA-s sipas primit të shkruar bruto, përfitimit dhe totalit të aktiveve.

LEXO EDHESIGAL ONLINE – Blini siguracionin që ju nevojitet vetëm me një klikim/ Thjesht, shpejt, sigurt…

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat