6.5 C
Tirana
Friday, March 24, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetGripi dhe virozat, mjeku këshillon qëndrimin larg spitaleve/ Ja si ta marrim...

Gripi dhe virozat, mjeku këshillon qëndrimin larg spitaleve/ Ja si ta marrim doktorin në shtëpi, pa dalë fare prej saj

Virozat e stinës dhe gripit janë në pikun e tyre. Numri i personave të prekur është rritur ndjeshëm. Ndërsa simptomat që mbizotëojnë janë temperaturë e lartë dhe kollë.

Doktor Ardian Jorgji, mjek pneumolog pranë Spitalit Amerikan 3 shprehet në një intervistë për Abc se, virozat u rikthyen për shkak të heqjes së masave anti-Covid që ishin në fuqi për dy vite të pandemisë.

Mjeku këshillon që të tregohet kujdes me medikamementet dhe në 3-4 ditët e para të shmanget spitali.

Sipas tij, për të parandaluar përhapjen më tej të virozave duhet vetëizolim i të prekurve dhe ruajtja e distancës.

LEXO EDHE: Japoni, çfarë fshihet pas rritjeve të vdekjeve nga Covid-19?

Pikërisht për të tilla situata, të gjithë kemi nevojë për “TeleShëndet”, shërbimi që na sjell mjekun në celularin tonë.

Këtë shërbim të mjekësisë moderne, që po zgjerohet shumë edhe në botë, në Shqipëri e ofron SIGAL UNIQA Group Austria.

“TeleShëndet” nga SIGAL UNIQA ka ardhur duke u pasuruar muaj pas muaji me sa më shumë benefite duke qenë kështu më pranë nevojave të klientëve, brenda e jashtë vendit.

Çfarë ofron “TeleShëndet”:

–              Konsultim me audio dhe video me mjek të përgjithshëm 24 orë të ditës, 7 ditë të javës

–              Ju keni gjithashtu mundësinë të ngarkoni dhe të ruani analizat

–              Në rast kur mjekët ju rekomandojnë një medikament ata mund tju lëshojnë një recetë elektronike të cilën e printoni dhe ia tregoni farmacistit tuaj

 

–              Check up 1 herë në vit

–              Vizitë okulisti falas

–              Xhama syzesh me zbritje

–              Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%

–              Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELËSHENDET

Shkarkoni tani aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne.

Nëse mbeteni të kënaqur, si mijëra klientë, mund ta blini ONLINE në www.teleshendet.al

Ose fizikisht pranë çdo zyre SIGAL kudo në Shqipëri.

Nëse ju duhen më shumë informacione, mund të shkruani në:

Whatsapp: 068 606 282

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat