19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFurgoni i mësuesve përfshihet në aksident, tre të lënduar në Fier

Furgoni i mësuesve përfshihet në aksident, tre të lënduar në Fier

Tre persona janë lënduar këtë të martë si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Libofshë, në vendin e njohur si Petovë.

Burimet bëjnë me dije se në aksident është përfshirë një automjet tip furgon që transportonte mësues dhe një makinë tjetër.

Ndër të tjera mësohet se aksidenti ka ndodhur mesditën e sotme, kur mësuesit po ktheheshin për në shtëpi, fatmirësisht të lënduarit janë në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Sot rreth orës 14:00, në fshatin Petovë, janë përplasur automjetet tip “Benz” dhe “Ford” me drejtues përkatësisht shtetasit N. P dhe K. L.

Për pasojë është lënduar drejtuesi i mjetit tip “Benz” dhe 3 pasagjere, të cilat po marin mjekim në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe: Vetëm 14 Lekë në ditë! Siguroni shëndetin e nxënësve e studentëve dhe mendoni vetëm për rezultatet në mësime

Sigurimi nga aksidentet për Punonjësit

Ky sigurim mbulon:

1. Në rast paaftësie dhe humbje jete nga 500,000 deri në 3,000,000 Lekë

2. Shpenzimet mjekësore ose shpërblim ditor në rast paaftësie të përkohshme si pasojë e një aksidenti

Bli Online duke klikuar në www.sigal.com.al ose shkruaj në WhatsApp +355 68 606 2829 për çdo pyetje që mund të keni…

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat