15.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFOTO/ Pas Vermoshit dhe Thethit, bie dëbora e parë në Kukës

FOTO/ Pas Vermoshit dhe Thethit, bie dëbora e parë në Kukës

Teksa vendi ynë po përballet këto dy ditë me reshje shiu dhe ulje temperaturash, në qytetin verior të Kukësit janë regjistruar edhe reshje dëbore.

Flokët e dëborës kanë zbardhur majën e malit të Gjallicës.

LEXO EDHE: Rikthehen përmbytjet, 2 viktima, 525 banesa dhe mijëra hektarë tokë nën ujë/ Çfarë duhet të ndryshojmë?

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar më shumë problematika në qarqet Shkodër dhe Lezhë. Ndërkohë një ditë më parë reshje dëbore u regjistruan në zonën e Vermoshit dhe Thethit.

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me shi, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, këshillon ARRSH në një njoftim për mediat.

LEXO EDHE: Përmbytje dhe dëme të mëdha/ Siguracioni që mbron makinën tuaj nga katastrofat natyrore

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat