22.5 C
Tirana
Sunday, October 1, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFluks pasagjerësh në Portin e Durrësit/ Si të shmangni rradhët e gjata...

Fluks pasagjerësh në Portin e Durrësit/ Si të shmangni rradhët e gjata vetëm me një klik në celularin tuaj

Shtohen ndjeshëm hyrjet e turistëve dhe të emigrantëve shqiptarë në vendin tonë, dhe porti i Durrësit është pika kulmore e kësaj vale.

Sipas autoriteteve portuale, vetëm ditën e sotme janë regjistruar pothuajse 6 mijë hyrje në Durrës, saktësisht 5913 dhe 1332 mjete, ku nuk përfshihen kamionët.

Ndërkohë, kjo shifër pritet te rritet nga momenti që i përket 4 anijeve, 3 nga bari dhe 1 nga Ankona, që tashmë kanë ardhur, por priten edhe dy tragete të tjera në mbrëmje.

SIGAL ONLINE, siguracionet që ju nevojiten në Shqipëri, tashmë në celularin tuaj

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe në tregun e sigurimeve shqiptare, ka ndërmarrë iniciativa të njëpasnjëshme, të bukura dhe inovative duke dashur të jetë jo vetëm afër klientëve, por mbi të gjitha në linjë me tendencat e reja të zhvillimeve teknologjike duke u mbështetur në avantazhet e saja më të forta për një menaxhim sa më të mirë të klientëve.

Sot, SIGAL UNIQA vjen pranë klientëve, brenda e jashtë vendit, me SIGAL ONLINE, platforma që ofron një mundësi fantastike për të aksesuar direkt siguracionin që na nevojitet.

E kur gjatë verës fluksi i emigrantëve dhe turistëve që zgjedhin të kalojnë pushimet në Atdhe rritet, SIGAL ju vjen në ndihmë përmes mundësisë për të blerë siguracionet që kërkohen në Shqipëri përmes celularit dhe pa pritur asnjë moment në rradhët e gjata në pikat kufitare, tokësore apo detare.

Sapo të hyni në Shqipëri, do t’ju kërkohet pajisja me Policën Kufitare, siguracioni i detyrueshëm për mjetet me targa të huaja që qarkullojnë brenda territorit të Republikës së Shqipërisë.

Ky siguracion mbulon:

  • Përgjegjësinë ndaj palëve të treta për automjetet me targë të huaj.
  • Dëmet materiale, shëndetësore dhe pasurore të shkaktuara ndaj palëve të treta.
  • Dëmet shëndetësore dhe pasurore që pësojnë pasagjerët.

Por tashmë falë SIGAL ONLINE ju mund ta blini këtë siguracion direkt nga celulari apo laptopi juaj, në çdo vend të botës që ndodheni.

E teksa të tjerët do presin rradhën në pikat e kalimit kufitar ju do të përfitoni kohë për të shkuar më shpejt pranë familjarëve tuaj.

Kohëzgjatja e siguracionit mund të jetë 15 ditë, 45 ditë, 1 muaj, 6 muaj ose 1 vit.

LEXO EDHETë duhet një siguracion? Kliko dhe Bli Online në SIGAL

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat