22.5 C
Tirana
Monday, July 4, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetBombola e gazit shkrumbon totalisht shtëpinë në Krujë

Bombola e gazit shkrumbon totalisht shtëpinë në Krujë

Rreth orës 12:00, në fshatin Miliska në Krujë në banesën e shtetasit N. P., ka rënë zjarr për shkak të shpërthimit të bombolës së gazit.

Si pasojë është djegur plotësisht banesa.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit.

LEXO EDHE: Të humbasësh pasurinë e një jete vetëm për 1 euro m²?! Pse nevojitet Sigurimi nga Zjarri dhe ç’ofron SIGAL UNIQA

E dini që në Shqipëri çdo vit digjen me qindra e mijëra banesa e biznese?

Asnjë nga ne nuk e ka fuqinë të parandalojë katastrofat. Por ne kemi një gjë tjetër në dorë.

Të sigurojmë shtëpinë, biznesin apo çfarëdo pasuri që kemi në mënyrë që kur të ndodhin zjarre, tërmete përmbytje etj të mund të parandalojmë dëmin financiar që shkaktojnë ngjarje të tilla.

Po sa kushton sigurimi i pronës?

Çmimi i sigurimit të pronës është i përballueshëm për këdo.

Për vetëm 1 euro për m/2 ju siguroni shtëpinë nga shumë rreziqe.

Nëse ju keni një shtëpi 65m2, ju do të paguani 65 euro në vit për sigurimin e saj, dhe në rast se ju dëmtohet nga tërmeti, nëse ju shpërthejnë tubacionet apo larg qoftë shpërthen ndonjë bombul dhe ju bën hatanë, atëherë SIGAL UNIQA Group Austria, do t’ju dëmshpërblejë për të gjitha dëmet.

Mos harroni! SIGAL UNIQA Group Austria vjen me lehtësira të tjera për klientët e saj. Siguracionin që ju nevojitet tashmë mund ta blini kudo që të jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe. Mjafton vetëm një celular apo një laptop, hyni në www.sigal.com.al dhe çdo shërbim që lidhet me sigurinë e shëndetit apo pasurisë suaj, është vetëm një klikim larg. Kjo ju kursen mund, kohë, dhe para.

Siguracioni është personaliteti financiar i secilit prej nesh. Sigurohu tani përpara se të jetë tepër vonë.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria. 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat