18.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetApokalipsi “i erës” godet Evropën/ Shkulen çatitë e shtëpisë, pemët fluturojnë në...

Apokalipsi “i erës” godet Evropën/ Shkulen çatitë e shtëpisë, pemët fluturojnë në ajër

Mijëra familje në Francë mbetën pa energji elektrike dhe trenat ndaluan qarkullimin nga Normandia drejt Parisit, pas erërave të fuqishme që përfshinë veriun e Francës, ndërsa një situatë e ngjashme u shënua dhe në Holandë e Belgjikë.

Katër persona mbetën të lënduar në qytetin holandez të Barendrecht, ku erërat e fuqishme shkulën cati shtëpish e pemë në orët e para të ditës. Stuhia nisi duke goditur brigjet e Bretanjës në Francë, me skena të njëjta si ato në Holandë.

Lexo edhe: 13 katastrofat më të mëdha natyrore në historinë e njerëzimit

Shërbimi francez i metereologjisë dha alarmin sidomos për rajonet që ndajnë kufijte me Gjermaninë, Belgjikën e Luksemburgun.

Në Normadi, era sipas ekspertëve, arriti shpejtësinë e gati 200 km/h.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat