20.5 C
Tirana
Tuesday, August 16, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetAksident i rëndë në Halkidiki, ka viktima/ Mos udhëtoni kurrë jashtë Shqipërisë...

Aksident i rëndë në Halkidiki, ka viktima/ Mos udhëtoni kurrë jashtë Shqipërisë pa “Kartonin Jeshil”

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Halkidiki, në Greqi, një rajon që frekuentohet shumë gjatë szonit veror edhe nga pushues shqiptarë.

Dy automjete janë përplasur kokë më kokë me njëra-tjetrën, ndërsa për pasojë një person ka humbur jetën, ndërsa shtatë të tjerë kanë mbetur të plagosur, raportojnë mediat helene.

Mes 7 të plagosurve ka edhe 2 të mitur pa lëndime të rënda. nga të plagosurit e tjerë, 4 kanë marrë lëndime të lehta, ndërsa 1 ndodhet në gjendje më të rëndë.

Rrugët e shteteve të tjera, të panjohura për ne, përmbajnë jo pak rreziqe, ndaj çdokush që kalon kufirin shqiptar duhet të ketë në makinë e tij siguracionin “Karton Jeshil”.

Mos udhëtoni kurrë pa patur më parë këtë siguracion me vete pasi një dëm i vogël ka kosto të madhe që mund të mos përballohen edhe gjatë gjithë jetës suaj.

Për ti ardhur akoma më shumë në ndihmë klientëve, SIGAL UNIQA Group Austria mundëson edhe blerjen ONLINE të Siguracionit “Karton Jeshil”, kudo që ju ndodheni.

Mjafton të keni celular dhe internet dhe në pak minuta siguracioni mbërrin tek ju.

“Kartoni Jeshil”, për një afat 15-ditor, kushton vetëm 40 euro, ndërsa dëmi më i madh, paguar së fundmi, ka qenë mbi 1.6 milionë Euro.

Përse “Karton Jeshil” nga SIGAL UNIQA Group Austria?

  1. Nëse pajiseni me një siguracion “Karton Jeshil SIGAL” dhe jeni përfitues në një aksident (një mjet tjeter ju ka shkaktuar deme materiale apo dëme shëndetësore ndaj jush apo pasagjerëve tuaj), atëherë SIGAL ju mbështet me procedurat e dëmshpërblimit me kompaninë përgjegjëse në vendin përkates ku ka ndodhur aksidenti. Kështu ju kurseni kohën dhe paratë tuaja duke mosangazhuar një avokat në vendin e aksidentit.
  2. SIGAL ju ofron mundësinë që të blini sigurimin “Karton Jeshil” online, nga celulari apo laptopi juaj, duke kursyer kohën tuaj
  3. Duke blerë “Karton Jeshil” pranë SIGAL atëherë përfitoni edhe një tjetër bonus: çdo klient që blen pranë SIGAL-it Siguracionin “Karton Jeshil” përfiton FALAS Asistencën Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS”.

“SIGAL UNIQA AutoSOS” është shërbimi më i ri i hedhur në treg nga SIGAL UNIQA Group Austria, i cili ju mundëson të keni gjithmonë me vete një mekanik kudo që të ndodheni, në rajon apo Europë. 

Ju le goma, bateria, karburanti apo përfshiheni në një aksident në një shtet ku nuk ka kush ju ndihmon, mjafton një telefonatë dhe në pak minuta “SIGAL UNIQA AutoSOS” vjen tek ju menjëherë.

“SIGAL UNIQA AutoSOS” vjen për herë të parë në Shqipëri falë bashkëpunimit me “EuropAssistance”, kompania lider në Europë që u shërben rreth 300 milionë klientëve 24 orë në ditë, 365 ditë të vitit.

Çfarë shërbimesh ofron “SIGAL UNIQA AutoSOS”?

  1. Qendër Kontakti 24 orë të ditës në 7 ditë të javës
  2. Shërbim karroatreci
  3. Riparim në vend
  4. Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti
  5. Parkim
  6. Akomodimi në hotel
  7. Riatdhesim ose vazhdim i udhëtimit drejt destinacionit

RRUGË TË MBARË ME SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA 

Për çdo pyetje shkruani në WhatsApp në numrin +355 68 60 62829

Ose dërgoni e-mail në [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat