18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetZjarri djeg plotësisht shtëpinë në Shkodër/ Kur do ndërgjegjësohemi mbi nevojën e...

Zjarri djeg plotësisht shtëpinë në Shkodër/ Kur do ndërgjegjësohemi mbi nevojën e sigurimit të pronës?!

Nuk kanë fund rastet e zjarreve në banesa.

Kësaj rradhe, ngjarja e rradhës ka ndodhur në qytetin e Shkodrës.

Sipas asaj që njofton policia, rreth orës 09:00, në lagjen “Guerrile”, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit N. B., 36 vjeç, e cila është djegur pothuajse plotësisht.

Në banesë, në momentin e rënies së zjarrit, fatmirësisht nuk ka patur njerëz por dëmet materiale janë të konsiderueshme.

KUR DO NDËRGJEGJËSOHEMI PËR RËNDËSINË E SIGURIMIT TË SHTËPISË?

Shtëpia është vendi ku ne shqiptarët investojmë më së shumti. Disa arrijnë ta ndërtojnë me punë, kryesisht në emigracion, e shumë të tjerë nuk kursehen në kredi ose borxhe.

Por ndodh një incident, si në këtë rast zjarr, dhe mundi i një jete të tërë zhduket në pak minuta.

Për këtë arsye, ne kemi apeluar vazhdimisht tek qytetarët që “Sigurimin e Shtëpisë” ta konsiderojnë si një nevojë të domosdosshme, e cila mbron financat tona.

Çfarë është Sigurimi i Pronës nga Zjarri?

Ky siguracion mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit nga një numër burimesh, si:

  • Energjia elektrike: të tilla si instalimet elektrike të gabuara apo mbinxehja e kabllove të përçimit të elektricitetit);
  • Shpërthimet e gazit (lirimi i gominave të tubacioneve si pasojë e mbingrohjes dhe rrjedhja e tyre);
  • Zjarri i shkaktuar nga rrufeja që bie direkt mbi objekt, zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  • Zjarri i ardhur nga fqinji.

Kompania e sigurimit mbulon kostot e riparimit dhe kthimit të objektit apo aseteve në gjendjen para dëmit, ndërsa çdo strukturë që ka një çertifikatë pronësie mund të mbulohet në sigurim.

Këtij sigurimi mund ti shtohen edhe mbulime nga rreziqe shtesë, si:

  • Tërmeti
  • Breshëri
  • Përmbytja
  • Stuhia, etj.

Sa kushton Sigurimi i Shtëpisë? Duke nisur nga vetëm 5,000 Lekë në vit.

Si mund ta blini këtë siguracion? Pranë çdo dege të kompanisë më të madhe të sigurimeve, SIGAL UNIQA në qytetit ku banoni.

Ose ONLINE në www.sigal.com.al.

Mos lejoni që mungesa e një plani mbrojtjeje të shkatërrojë pasurinë tuaj, të cilën e keni ndërtuar me shumë mund.

Merrni një ofertë duke shkruar tani në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat