14.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeWhatsApp do të lejojë përdoruesit të modifikojnë mesazhet brenda 15 minutave

WhatsApp do të lejojë përdoruesit të modifikojnë mesazhet brenda 15 minutave

Risitë teknologjike nuk ndalen dhe më të fundit e ka lajmëruar rrjeti WhatsApp, i cili ka planifikuar të lejojë përdoruesit të modifikojnë mesazhet deri në 15 minuta pas dërgimit.

Ky funksion do të vihet në dispozicion për 2 miliardë përdorues të WhatsApp-it në javët e ardhshme. WhatsApp numëron Indinë si tregun e saj më të madh, me 487 milionë përdorues.

“Nga korrigjimi i një gabimi të thjeshtë drejtshkrimor deri tek shtimi i kontekstit shtesë në një mesazh, ne jemi të ngazëllyer që t’ju sjellim më shumë kontroll mbi bisedat tuaja. Gjithçka që duhet të bëni është të mbani shtypur mesazhin e dërguar dhe të zgjidhni opsionin “Ndrysho” nga menyja deri në pesëmbëdhjetë minuta”, tha në një deklaratë WhatsApp.

Mesazhet e modifikuara do të etiketohen si “të redaktuara”, kështu që marrësit janë të vetëdijshëm se përmbajtja është ndryshuar.

Megjithatë, atyre nuk do të tregohet se si mesazhi është modifikuar me kalimin e kohës.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat