10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVIDEO/ Tërmeti i fuqishëm në Greqi, tymi mbulon kodrat pranë qytetit

VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm në Greqi, tymi mbulon kodrat pranë qytetit

Autoritetet lokale raportojnë për të paktën një viktimë nga tërmeti që goditi Kretën mëngjesin e sotëm.

Lëkundjet me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter dëmtuan disa banesa duke shkaktuar edhe kaos në qytetin Heraklikon, ku edhe goditja u ndje më e fortë nisur edhe nga fakti se epiqendra ishte me një thellëi vetëm 10 kilometra nën tokë.

Nga fotot a shpërndara në rrjetet sociale duket se si në kodrat sipër Heraklionit del tym për shkak të lëkundjeve të tokës. Ndërkohë, ekipet e ndihmës së shpejtë shkuan pranë ndërtesave të dëmtuara për të nxjerrë prej aty personat e mbetur brenda.

Lexo edhe: Tërmeti në Kretë/ Të paktën 1 i vdekur dhe 9 të plagosur

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat