18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetValutat kryesore në rënie/ Humbasin pikë ndjeshëm Paundi, Dollari dhe Franga

Valutat kryesore në rënie/ Humbasin pikë ndjeshëm Paundi, Dollari dhe Franga

Dollari amerikan sikurse edhe dje ka humbur konsiderueshëm pikë këtë mëngjes teksa është blerë sot me 98.4 lekë dhe është shitur me 99.7 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane Euro, edhe pse shfaqet konstante, mëngjesin e sotëm duket se ka rënë disi nga dita e djeshme duke u blerë këtë të mërkurë me 105.9 lekë dhe duke u shitur me 106.8 lekë.

Franga zvicerane ka pësuar edhe ajo zbritje të ndjeshme të kuotës mëngjesin e sotëm teksa është blerë sot me 109.7 lekë dhe është shitur me 111 lekë.

Referuar tregut të brendshëm valutor, edhe Paundi britanik nuk ka bërë përjashtim nga vala zbritëse duke humbur edhe ai pikë teksa blihet sot me 122 lekë dhe shitet me 123.5 lekë.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat