18.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShpërthejnë virozat edhe në Vlorë, Pediatria regjistron më shumë 60 fëmijë në...

Shpërthejnë virozat edhe në Vlorë, Pediatria regjistron më shumë 60 fëmijë në ditë

Urgjencat për tu dhënë ndihmë fëmijëve të vegjël janë pa pushim.

Ulja e temperaturave kanë bërë që të këtë fluks të sëmurësh në pediatrinë e spitalit të Vlorës.

Vetëm gjatë fundjavës kanë kërkuar ndihmë mjekësore më shumë se 60 fëmijë në ditë.

Mjekja Rina Llanaj thotë për Abc se, ka patur edhe raste të shtrimeve për shkak të komplikacioneve.

“50 – 60 vizita në ditë po hospitalizojmë vetëm ata me probleme dhe komplikacione. Vizitat janë ditore. Dhe mund të shtrojmë 10 fëmijë. Janë fëmijët nën 3 vjeç dhe ata që janë në kopshte ku virozat përhapen me shpejt”.

Sipas mjekëve simptomat janë temperaturë e lartë dhe probleme me frymëmarrjen.

“Nga 15 ditëshi i dytë i nëntorit dhe deri tani është shtuar numri i vizitave. Kjo lidhet me ndryshimin e temperaturave, lagështirën etj dalin ne pah problemet e sistemit të frymëmarrjes, që paraqiten me keto diagnoza”.

Si u vjen në ndihmë prindërve “TeleShëndet” nga SIGAL UNIQA?

SIGAL UNIQA Group Austria ka ndërmarrë iniciativa të njëpasnjëshme, të bukura dhe inovative duke dashur të jetë jo vetëm afër klientëve, por mbi të gjitha në linjë me tendencat e reja të zhvillimeve teknologjike.

Sot, kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri vjen pranë klientëve, brenda e jashtë vendit, me shërbime që ofrojnë mundësi fantastike.

Një prej tyre është edhe shërbimi “TeleShëndet”, i cili sjell mjekun në celularin tuaj gjatë 24 orëve të ditës, kudo që ju ndodheni.

  • “TELESHËNDET” ofron konsulta audio dhe video me mjekë të licensuar 24 orë të ditë, 7 ditë të javës.
  • Ju keni gjithashtu mundësinë të ngarkoni dhe të ruani analizat
  • Check up 1 herë në vit
  • Vizitë okulisti falas
  • Xhama syzesh me zbritje
  • Vizitë Dentisti falas & higjenizim me zbritje 60%

Çmimi vjetor – 5,000 Lekë

Ledita Mezini, pedagoge dhe nënë e dy fëmijëve, është një ndër klientet e para të “TELESHËNDET”.

Më pëlqeu TeleShëndet nga SIGAL sepse gjatë periudhës së COVID-it ishte shumë e vështirë të aksesoja te mjeku ndërkohë që TeleShëndet më ofronte mundësinë që 24 orë të kisha mundësinë të diskutoja problemet e mia mjekun.

Jam shumë e kënaqur nga shërbimi. Disa herë që kam komunikuar me mjeket, ato kanë qenë korrekte, më kanë kthyer përgjigjet e duhura.

Unë kam zgjedhur paketën familjare të TeleShëndet, e cila më ofron mundësinë të konsultohem me mjekun jo vetëm për vete, për bashkëshortin tim por edhe për dy fëmijët e mi. Falenderoj SIGAL për këtë mundësi dhe për këtë produkt mjaft inovativ”.

Shkarkoni TANI aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në www.teleshëndet.al

Jeta është e mbushur me surpriza ndaj të kesh mjekun kudo dhe kurdo me vete është një privilegj i madh…

Për çdo pyetje apo paqartësi, kontaktoni në:

E-mail: [email protected]

Whatsapp: 068 606 2829

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat