22.5 C
Tirana
Sunday, October 1, 2023
spot_img
Faqe KryesoreKulturëSëmundja e rëndë i mori jetën, por Tina Turner la pas një...

Sëmundja e rëndë i mori jetën, por Tina Turner la pas një pasuri të gjërë

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur dje në moshën 83-vjeçare.

Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave.

Tina Turner ndërroi jetë në Zvicër ku trajtohej, megjithatë la pas shumë këngë që kanë mbetur në histori për mesazhin dhe interpretimin me fuqinë e saj të veçantë vokale, çka e ka bërë atë një divë të muzikës ndërkombëtare.

E ndërsa, sot ajo nuk jeton më, ne do ju sjellim 10 këngët e saj më të mira ose e thënë ndryshe “10 këngët the best” të Tina Turner.

River Deep, Mountain High (1966)

Let’s Stay Together (1983)

What’s Love Got to Do With It (1984)

We Don’t Need Another Hero (1985)

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat