14.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRikthimi në auditorë? Rama: Vaksinim i detyrueshëm për studentët e pedagogët

Rikthimi në auditorë? Rama: Vaksinim i detyrueshëm për studentët e pedagogët

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se vaksinimi për studentët dhe pedagogët të jetë i detyrueshëm.

Mund të ndodh që të mos nevojiten në rast se do të lirohen strukturat e tjera që kemi bërë pas sezonit, nuk bëhet fjal hiq studentët, dhe vër afganë, por thjeshtë për të shfrytëzuar këtë pjesë. Duhet t’ia shpejgojmë rektoratit, vaksinimi për sdutentët do të jetë i detyrueshëm, që ta dinë që nëse vjen momenti, e të mos thonë “duam, s’duam”, është përgjegjësi, s’mund të t’i marrin të tjerët në qafë. E pamundur që të lejojmë që të kemi një përshkallëzim të pashmangëshm të numrave dhe të shkojmë në masa që s’duhen kthehen pas. Edhe me pedagogët e njëjta gjë”, tha Rama.

Covid-19, Shqipëria në pritje të valës tjetër të pandemisë. Si të mbroni shëndetin tuaj dhe të familjarëve

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat