23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRaste që përsëriten/ Përfshihet nga flakët banesa në Shkodër, por reflektimi qytetar...

Raste që përsëriten/ Përfshihet nga flakët banesa në Shkodër, por reflektimi qytetar mungon

Një shtëpi banimi është përfshirë nga flakët në zonën e quajtur “Rruga e Gjanë” në qytetin e Shkodrës.

Banesa 1-katëshe është djegur totalisht ndërsa tymi i zi mbuloi të gjithë zonën përreth.

 

Nuk dihen se ende si cili është shkaku i këtij zjarri dhe nëse ka apo jo njerëz të lënduar.

 

Zjarri është i befasishëm dhe le pas kosto të mëdha financiare. Por nëse banesa jonë është e siguruar atëherë për rikthimin e saj në gjendjen e mëparshme mendon kompania e sigurimit.

Çfarë është Sigurimi i Pronës nga Zjarri?

Ky siguracion mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit nga një numër burimesh, si:

  • Energjia elektrike: të tilla si instalimet elektrike të gabuara apo mbinxehja e kabllove të përçimit të elektricitetit);
  • Shpërthimet e gazit (lirimi i gominave të tubacioneve si pasojë e mbingrohjes dhe rrjedhja e tyre);
  • Zjarri i shkaktuar nga rrufeja që bie direkt mbi objekt, zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  • Zjarri i ardhur nga fqinji.

Kompania e sigurimit mbulon kostot e riparimit dhe kthimit të objektit apo aseteve në gjendjen para dëmit.

Këtij sigurimi mund ti shtohen edhe mbulime nga rreziqe shtesë, si:

  • Tërmeti
  • Breshëri
  • Përmbytja
  • Stuhia, etj.

Sa kushton Sigurimi i Shtëpisë?

Duke nisur nga vetëm 5,000 Lekë në vit.

Si mund ta blini këtë siguracion? 

Pranë çdo dege të kompanisë më të madhe të sigurimeve, SIGAL UNIQA në qytetit ku banoni. Ose ONLINE në www.sigal.com.al.

 

Merrni një ofertë duke shkruar tani në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat