23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPërfshihen nga zjarri dy pallate në Tiranë/ Ende pyesni “a më duhet...

Përfshihen nga zjarri dy pallate në Tiranë/ Ende pyesni “a më duhet Sigurimi i Shtëpisë?”

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pak minuta më parë dy katet e fundit të një pallati në zonën e Ish-Parkut të Autobusave, pranë zyrave të DPSHTRR-së.

Pas rënies së zjarrit në njërin pallat, flakët janë përhapur edhe në pallatin ngjitur.

Ky nuk është rast i veçuar, të cilin e dëgjojmë rrallë herë. Në Shqipëri, kryesisht në Tiranë, çdo ditë dëgjojmë për banesa apo biznese që digjen për shkaqe të ndryshme.

Por dëmet kush i paguan? Pasi të gjithë e dimë se dëmet që le pas një zjarr janë të mëdha.

Për këtë arsye, vazhdimisht kemi apeluar tek qytetarët dhe bizneset që të sigurojnë pronat e tyre si mënyra më e mirë për tu mbrojtur financiarisht në rast ngjarjesh aksidentale, si ky i mësipërmi.

ÇFARË ËSHTË SIGURIMI I PRONËS NGA ZJARRI?

Ky sigurim mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit nga një numër burimesh.

Këto përfshijnë zjarre të shkaktuara nga:

  • Energjia elektrike: të tilla si instalimet elektrike të gabuara apo mbinxehja e kabllove të përçimit të elektricitetit);
  • Shpërthimet e gazit (lirimi i gominave të tubacioneve si pasojë e mbingrohjes dhe rrjedhja e tyre);
  • Zjarri i shkaktuar nga rrufeja që bie direkt mbi objekt, zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  • Zjarri i ardhur nga fqinji, etj

Këtij sigurimi mund ti shtohet edhe mbulim nga rreziqe shtesë si:

  • Tërmeti
  • Breshëri
  • Përmbytja
  • Stuhia, etj.

Sa kushton Sigurimi i Shtëpisë?

Sigurimi i shtëpisë kushton duke nisur nga vetëm 5,000 lekë në vit.

Ku mund ta ble Sigurimin e Shtëpisë?

Përveç çdo zyre në qytetin tuaj, SIGAL UNIQA ofron mundësinë e blerjes online, në sigal.com.al, brenda pak minutash duke kursyer kohë dhe para.

Çfarë prisni? Sigurojeni dhe ju shtëpinë apo biznesin tuaj dhe ofrojini vetes dhe mbrojtje financiare

 

Merrni një ofertë tani duke shkruar në:

Whatsapp: 068 606 2829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat