4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPër klientët e SIGAL dhe jo vetëm/ Shumë shërbime me pak lekë,...

Për klientët e SIGAL dhe jo vetëm/ Shumë shërbime me pak lekë, vjen për herë të parë në Shqipëri Asistenca Rrugore “AutoSOS”

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe e sigurimeve, sjell vazhdimisht për klientët e saj shërbime dhe produkte, të reja dhe inovative.

Një prej tyre është Shërbimi i asistencës rrugore, tashmë me mbulim edhe territorin e Republikës së Shqipërisë.

Pas kërkesës së mijërave klientëve të kënaqur, të cilët kanë provuar benefitet e këtij shërbimi në rajon dhe Europë, SIGAL UNIQA e sjell më në fund edhe në Shqipëri, falë bashkëpunimit të sukseshem me “EuropAssistance”, e pranishme në 200 vende të Botës dhe që numëron mbi 300 millionë klientë të cilëve u shërben 24 orë në 24.

Kështu, SIGAL UNIQA bëhet kompania e parë e sigurimeve që sjell një shërbim të tillë në vendin tonë.

Nëse më parë një defekt i makinës, problem me gomën, mbarim i karburantit apo përfshirje në aksident do shkaktonte panik dhe ankth, sot çdo gjë është ndryshe.

Falë “SIGAL UNIQA AutoSOS” ju nuk do të jeni kurrë vetëm, edhe në rrugët e Shqipërisë.

Për çdo problem me automjetin tuaj, mjafton një telefonatë dhe në pak minuta “SIGAL UNIQA AutoSOS” u vjen në ndihmë menjëherë.

 Çfarë ofron shërbimi i ”Asistencës Rrugore” në Shqipëri?

 Shërbime Bazë:

1.Asistencë me telefon, 24 orë të ditës në 7 ditë të javës

Shërbim informacioni dhe organizmi të asistencës së nevojshme për klientët, dhënie rekomandimi, këshillime dhe asistencës orientuese në rrugë përmes telefonit, në çdo kohë dhe pa limit.

  1. Riparim në vend i mjetit

Nëse një mjet ka një problem që mund të riparohet në vend, “EuropAssistance” dërgon një mekanik në vend-ngjarje (psh problem baterie, rënie e gomës, e ka lënë karburanti etj). Shpenzimet për baterinë, gomën etj mbulohen nga vetë klienti.

  1. Shërbim karroatreci

Nëse mjeti ka defekt ose është përfshire në aksident, transportohet në pikën më të afërt të servisit të autorizuar.

Nëse ju udhëtoni jashtë Shqipërisë, AutoSOS ofron shërbime shtesë, si:

  1. Zëvendësim mjeti

Nëse është e pamundur të riparohet mjeti brenda ditës dhe nëse aksidenti ka ndodhur mbi 50 kilometra nga vendbanimi i klientit, ofrohet një mjet me qira.

  1. Parking

Nëse asnjë servis i autorizuar nuk është hapur (gjatë ditëve të Pushimit, fundjavë apo natën), mjeti lihet në një parking të ruajtur dhe më vonë transportohet në servisin më të afërt të autorizuar.

  1. Akomodim në hotel

Nëse është e pamundur të riparohet mjeti dhe vendbanimi i klientit është mbi 150 km larg, atëherë “EuropAssistance” ofron akomodim në hotel.

  1. Vazhdim i udhëtimit

Me tren ose avion (pagesa e biletës për të vazhduar udhëtimin)

  1. Shërbim Taxi (Për vazhdimin e udhëtimit)

Ky shërbim ofrohet për mjetet për transport pasagjerësh (autovetura 4+1 dhe furogone deri ne 8+1 vende):

LEXO EDHE: Më mirë të udhëtosh pa shqetësime/ Rasti i të riut në Greqi, si i erdhi në ndihmë “SIGAL UNIQA Autosos”

Nëse doni të shijoni çdo udhëtim tuajin në Shqipëri, Ballkan apo Europë, pa e vrarë mendjen se mund t’ju lerë karburanti, goma, bateria apo se përfshiheni në një aksident, atëherë zgjidhni “SIGAL UNIQA AutoSOS”.

Mjafton një telefonatë dhe në pak minuta Shërbimi i Asistencës Rrugore ju vjen në ndihmë menjëherë.

Çmimi i “SIGAL UNIQA AutoSOS”, në raport me shërbimin që ofron, është simbolik dhe vjen për të rritur sigurinë e klientëve të saj në rrugë.

Por mos harroni! “SIGAL UNIQA AutoSOS” mund të blihet nga çdo drejtues apo pronar mjeti, pavarësisht se ku është i siguruar.

Për më shumë informacione klikoni në:

www.sigal.com.al/autosos  

Ose shkruani në:

WhatsApp: 068 60 62 829

E-mail: [email protected]

“SIGAL UNIQA Autosos”, më mirë të udhëtosh pa shqetësime

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat