4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNënshkruhet marrëveshja e parë në Samitin e BE, ulen tarifat e “roaming”

Nënshkruhet marrëveshja e parë në Samitin e BE, ulen tarifat e “roaming”

Është nënshkruar marrëveshja e parë në Samitin e Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Tiranë.

Marrëveshja ka për qëllim uljen e tarifave të shërbimit telefonik “Roaming” gradualisht deri në heqjen e plotë në vitin 2027.

Në nënshkrimin e marrëveshjes kanë qenë prezent të gjashtë liderët e Ballkanit Perëndimor si dhe krerë të lartë të Bashkimit Europian.

Presidenti i KiE, Charles Michel është shprehur se marrëveshja për tarifat roaming është një arritje konkrete.

“Është një etapë e rëndësishme. Jemi të bindur që e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Bashkimin Europian”, u shpreh Michel.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat