10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMoti i keq në Itali, dy makina përfundojnë në kanal/ Sigurimi KASKO,...

Moti i keq në Itali, dy makina përfundojnë në kanal/ Sigurimi KASKO, zgjidhja e duhur

Moti i keq që ka përfshirë Italinë prej ditësh ka shkaktuar probleme dhe shqetësime të shumta. Së fundmi, mediat italiane kanë publikuar lajme nga ajo që la pas stuhia e fuqishme e së mërkurës në provincën e Brescia-s.

Zonat më të prekura ishin ato të Caino, Nave, Concesio në Val Trompia ku rrugët u shndërruan në përrenj balte, ndërsa në Rezzato u shemb edhe argjinatura e kanalit dhe dy makina të parkuara përfunduan në kanal.

Kur sheh që ngjarje të tilla sa vijnë dhe shtohen, edhe si pasojë e ndryshimeve klimatike, makina nën ujë, pyetja që duhet bërë është: “Cili siguracion e mbron makinën edhe nga fatkeqësitë natyrore?”.

Përgjigja është e thjeshtë: KASKO, si i vetmi siguracion automjeti që mbulon gabimet tuaja, gabimet e të tjerëve por dhe gabimet e natyrës!

Përveç fatkeqësive natyrore, çfarë mbulon tjetër Siguracioni KASKO?

  • Dëmtime Aksidentale
  • Thyerja e xhamave
  • Zjarr, Rrufe, Eksplozion
  • Vjedhja e pjesshme
  • Vjedhja e plotë
  • Dëmtim ne parkim nga mjet tjetër
  • Dëmtimi nga akte keqdashëse

Llogarit dhe porosit online Siguracionin KASKOhttps://sigal.com.al/merr-cmim

Ju duhet më shumë informacion? Shkruani në:

E-mail: [email protected]

Whatsapp: 068 60 62 829

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat