14.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetHARTA-LIVE/ Vlora nën pushtetin e ujit, qytetet në Shqipëri që do preken...

HARTA-LIVE/ Vlora nën pushtetin e ujit, qytetet në Shqipëri që do preken nga stuhia

I gjithë rajoni është përfshirë nga një valë e motit të keq që ka goditur të gjitha shtetet dhe që pritet që të vazhdojë gjithë javën. Sikur duket edhe nga harta e evolucionit të motit për orët në vazhdim situata pritet që të jetë e njëjtë me reshje shiu.

Në Shqipëri meteorologia Adiola Bami nga “MeteoAlb” u shpreh për Abcnews.al se e gjithë java që sapo ka nisur do të jetë me kushte të tilla, reshje shiu, dëbore dhe ulje temperaturash, që në zonat malore do të zbresin deri në -1 gradë. E premtja dhe fundjava përmirësojnë disi kushtet atmosferike.

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin tonë gjatë mbrëmjes së kaluar kanë shkaktuar probleme më së shumti në qytetin e Vlorës. Situata më problematike është në lagjet Pavarësia, Skela, 28 Nëntori, etj, ku ka prezencë të madhe të ujit në rrugë.

Ndërsa ARRSH njofton se përkeqësimi i motit dhe reshjet e shiut kanë shkaktuar rënie gurësh dhe inertesh në zonën e Poçemit, Gjirokastrës, Sarandës dhe në zonën e Murrashit në aksin Elbasan-Librazhd.

Edhe në Greqi, prej pasdites së djeshme dhe deri në orët e para të ditës së sotme, janë përmbytur me qindra shtëpi. Gjithashtu reshjet kanë shkaktuar dëmtim të rrugëve, ura të rrëzuara dhe probleme në rrjetin e furnizimit me ujë dhe prodhimet.

HARTA LIVE E STUHISË:

Tani që e dimë se çfarë nuk është në dorën tonë, Të paktën le të bëjmë atë që është në dorën tonë! TË SIGUROHEMI!

SIGAL UNIQA Group AUSTRIA mund të jetë partneri juaj për t’ju ndihmuar dhe mbështetur me paketa produktesh dhe shërbimesh sigurimi të cilat janë gjithëpërfshirëse duke ju ofruar atë që funksionon më mirë për ju:

Zgjidh sigurimin e prodhimit bujqësor dhe blegtoral:

Zgjidh sigurimin e shtëpisë:

Zgjidh sigurimin e pronës private:

Zgjidh sigurimin nga Zjarri dhe ndërprerja e biznesit qe pason zjarrin:

MOS HARRONI! Sigurimi i Apartamenteve/Banesave nga Zjarri dhe Tërmeti kushton duke nisur nga 25 lekë ose 0.2 cent në ditë.

Zgjidh sigurimin KASKO për makinën tuaj:

Për më shumë informacione klikoni në www.Sigal.com.al ose kontaktoni në adresën: [email protected] ose [email protected]

Nëse dëshironi të siguroheni ka vetëm një emër! SIGAL UNIQA Group AUSTRIA

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat