15.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetEmigracion masiv dhe mungesë mjekësh/ Shqetësohesh për shëndetin e prindërve që ke...

Emigracion masiv dhe mungesë mjekësh/ Shqetësohesh për shëndetin e prindërve që ke lënë në shtëpi? Keni dëgjuar për “TeleShëndet”

Shumë fshatra në bashkinë Bulqizë vuajnë mungesën e e shërbimit mjekësor për shkak të mbylljeve të qendrave ambulatore.

Për banorët e fshatrave të thella malore situata është edhe më e keqe.

Dushaj dhe Lepuraka, në njësinë administrative Fushë Bulqizë, kanë 5 vjet pa qendër shëndetësore.

Banorët shprehen se “nuk arrijmë ta marrim shërbimin shëndetësor pasi deri më sot nuk kemi parë asnjë mjek që të vije për shërbim”.

Më të vështirë e kemi gjatë dimrit pasi rrugët bllokohen për shkak të dëborës, ka pasur raste edhe të rënda që i kemi mbajtur ne krahë”, shprehen ata për Top-Channel.

A keni dëgjuar për “TeleShëndet”?

Jeton jashtë Shqipërisë dhe shqetësohesh për shëndetin e prindërve që ke lënë në shtëpi? Për këtë ka menduar SIGAL UNIQA Group Austria përmes aplikacionit “TeleShëndet”.

Me “TeleShëndet” ata mund të konsultohen me një mjek të licensuar, audio ose video, në çdo orë të ditës apo natës, dhe të këshillohei për çdo shqetësim shëndetësor që mund të kenë.

Me “TeleShëndet” ata kanë mundësinë të ngarkojnë të gjitha ezkaminimet mjekësore, të shkarkojnë në kohë reale kartelën mjekësore ku kanë të gjitha vizitat, këshillat dhe ilaçet e rekomanduar nga mjeku.

Me “Teleshëndet“, ata mund marrin edhe një recetë elektronike për t’ja treguar farmacistit.

Me “Teleshëndet” ata përfitojnë ulje për shërbime mjekësore në rrjetin mjekësor SIGAL.

Çmimi: Vetëm 5,000 Lekë në vit

Dhurojini prindërve tuaj “TeleShëndet” nga SIGAL UNIQA në mënyrë që çdokush prej tyre të ketë mjekun gjithmonë me vete.

 LEXO EDHE: Radhë tek qendra e konsultave, orë të gjata pritjeje nga qytetarët/ TeleShëndet, shërbimi që sjell mjekun aty ku jeni ju

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat