15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDy tërmete të fuqishëm “shkundin” Greqinë

Dy tërmete të fuqishëm “shkundin” Greqinë

Dy tërmete kanë tronditur vendin fqinj, Greqinë mëngjesin e sotëm.

Tërmetet me magnitudë 5.6 dhe 5.7 të shkallës Rihter, me epiqendër në Ilias pranë Peleponezit, janë ndjerë edhe në Kretë.

Çfarë thonë sizmologët?

Është herët për të thënë nëse ky është tërmeti kryesor”, tha Gerasimos Papadopoulos për ERT.

Asnjë prej tyre nuk ngjall shqetësim sepse janë regjistruar në një zonë detare me thellësi të madhe fokale”, thekson Efthymios Lekkas në protothema.gr.

LEXO EDHESigurimi i Pronës nga zjarri dhe tërmeti, një temë sa e rëndësishme aq edhe aktuale

Greqia, ashtu si Turqia dhe Shqipëria, është zonë me aktivitet të lartë sizmik duke bërë që shpeshherë të goditet nga tërmete të fuqishme.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat