15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDollari amerikan fiton pikë në bursë, sa këmbehen monedhat kryesore sot

Dollari amerikan fiton pikë në bursë, sa këmbehen monedhat kryesore sot

Dollari amerikan ka regjistruar rritje këtë mëngjes pasi në raport me fillimin e kësaj jave është blerë sot me 102.8 lekë dhe është shitur me 103.7 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane sakaq blihet sot me 110.5 lekë dhe shitet me 111.1 lekë duke shënuar kështu një rënie të lehtë të vlerës.

Franga zvicerane blihet ost me 113 lekë dhe shitet me 114 lekë duke u forcuar ndjeshëm referuar tregut të brendshëm valutor.

Paundi britanik gjithashtu ka rikuperuar pikë teksa ka shë

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat