18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDigjen tre banesa pranë plazhit të Gjeneralit! Mos prit, siguro pronën

Digjen tre banesa pranë plazhit të Gjeneralit! Mos prit, siguro pronën

Një zjarr masiv është aktivizuar mbrëmjen e djeshme në afërsi të plazhit të Gjeneralit, në Kavajë.

Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa në fshatrat Domen dhe Bardhoj.
Ndërkohë flakët u përhapen në një sipërfaqe të madhe pyjore.

Mësohet se për shkak të terrenit të vështirë ndërhyrja e mjeteve zjarrfikëse ka qenë thuajse e pamundur, ndërsa përhapja e flakëve ka rrezikuar edhe me dhjetëra banesa të tjera.

Ndaj lind nevoja që shpeshherë të rikujtojmë qytetarët se sa e rëndësishme është të jesh i siguruar vetë fillimisht dhe gjithashtu të kesh siguruar edhe pronat.

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania lider e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon vjen për qytetarët me paketat më të mira të sigurimit dhe garanci të niveleve europiane.

Por cilat janë shifrat e dëmeve të paguara nga SIGAL UNIQA, veçanërisht për rastet e zjarrit?

Gjatë vitit 2020, SIGAL u pagoi 1607 klientëve të saj një dëm prej rreth 6.3 milionë eurosh (761,396,553 lekë). Ndërsa për 6-mujorin e parë të vitit 2021 janë paguar rreth 2 milionë euro dëme (237,224,204 LEKË).

Kinema Millenium në Korçë dhe Teatri SKAMPA në Elbasan u shkatërruan plotësisht nga zjarri, por falë sigurimit në SIGAL UNIQA u rikthyen në pak kohë në identitet dhe me ambiente akoma më moderne. SIGAL UNIQA pagoi 500 milionë lekë (të vjetra) për kinemanë në Korçë dhje 320 milionë lekë (të vjetra) për Teatrin në Elbasan.

Dhe a e dini ju sa kushton sigurimi i pronës? Vetëm 1 Euro për m2 në vit. PO, PO vetëm 1 euro për metër katror!

Le të marrim një shembull të thjeshtë: nëse keni një banesë 70 m2, sigurimi i saj nga zjarri apo tërmeti, kushton vetëm 70 euro në vit. Mjafton të kurseni 6 euro në muaj dhe prona juaj do të jetë e mbrojtur nga çdo e paprituar.

Për më shumë informacion rreth paketave të sigurimit që ofron SIGAL UNIQA mund të klikoni në Sigal.com.al, mund të komunikoni me specialistët tanë në Ëhatsapp +355 68 606 2829 ose të vizitoni çdo zyrë SIGAL në qytetin tuaj.

Asnjë nga ne nuk mund të parashikojë fatkeqësitë me të cilat mund të përballemi, por një gjë e kemi në dorë: të sigurojmë veten, shtëpinë, biznesin dhe gjithçka me vlerë tek SIGAL UNIQA Group Austria.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria!

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat