18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDigjen 3 magazina dhe një makinë në Lushnje/ Sigurohuni dhe paraprijini ngjarjeve...

Digjen 3 magazina dhe një makinë në Lushnje/ Sigurohuni dhe paraprijini ngjarjeve të papritura

Një zjarr i fuqishëm ka shkrumbuar 3 magazina dhe një automjet në fshatin Konjat të Lushnjes mesditën e sotme, raporton Tv Klan.

Sipas policisë, dyshimet janë se vatra e zjarrit ka nisur nga barishtet e thata të zonës.

Era ka përhapur flakët duke e çuar drejt shtëpive të fshatit. Ndërkohë policia po punon për identifikimin e zjarrvënësit.

PSE NEVOJITEN SIGURACIONET?

Pasiguritë në jetën tonë të përditshme sa vijnë dhe shtohen.

Zjarret po kthehen në një fenomen të zakonshëm dhe thuajse çdo ditë dëgjojmë për banesa, biznese apo automjete që shkrumbohen.

Por nëse prona jonë është e pasiguruar, kush do ti paguajë dëmet? Po nëse për shkak të zjarrit në pronën tuaj digjet edhe prona e fqinjit, kush do ti paguajë dëmet?

Për këtë arsye, çdo pronë që kemi në posedim duhet të jetë e siguruar në mënyrë që, sa herë të përballemi me ngjarje të papritura dhe aksidentale, të mos cënohemi financiarisht.

Sigurimi i Biznesit nga Zjarri

Sigurimi i biznesit është tepër i rëndesishëm. Pavarësisht nëse keni një biznes të konsoliduar, apo jeni në hapat e para të ngritjes së aktivitetit tuaj; nëse nuk jeni te siguruar, si pronar, mund të përballeni me rrezikun real që  të paguani nga xhepi për dëmet e kushtueshme dhe pretendimet ligjore kundër kompanisë suaj. Ky sigurim ofron mbrojtje financiare për bizneset në rast të dëmtimit ose humbjes së pronës së tyre nga zjarri, përfshirë ndërtesat, pajisjet, inventarin dhe asetet e tjera.

Drejtimi i një biznesi përfshin rreziqe dhe pasiguri të ndryshme. Të kesh mbulim sigurimi për zjarrin ofron qetësi mendore, duke ditur që ke mbrojtje financiare kundër një rreziku të rëndësishëm.
Kjo ju lejon të përqendroheni në drejtimin e biznesit tuaj pa u shqetësuar shumë për pasojat e mundshme financiare të një zjarri.

Këtu janë disa pika kryesore për t’u marrë parasysh në lidhje me mbulimin e sigurimit të biznesit nga zjarrin:

Mbulimi: Sigurimi i pronës së biznesit zakonisht mbulon dëmet e shkaktuara nga zjarri, tymi, shpërthimet dhe rreziqet përkatëse. Mund të përfshijë gjithashtu mbulim për rreziqe shtesë si goditje rrufeje dhe disa incidente të lidhura me motin.
  • Zjarri;
  • Rrufeja;
  • Eksplozioni;
  • Rënia e objekteve fluturuese nga lart;
  • Tërmeti;
  • Breshëri;
  • Përmbytja;
  • Stuhia

Po në rastin e automjetit, cili siguracion mbulon dëmet e shkaktuara kur jeni apo jo ju fajtori?

Sigurimi KASKO mbulon dëmet që i shkaktohen makinës tuaj, jeni apo nuk jeni ju shkaktar i aksidenti.

Sigurimi KASKO ju mbulon financiarisht edhe nëse makina juaj dëmtohet në parkim, dëmtohet nga zjarri, rrufeja ose shpërthimi, nga fatkeqësitë natyrore apo nga dëmtimet aksidentale.

Sigurimi KASKO ju mbulon edhe nëse makinës tuaj i vidhet ndonje pjesë ose vidhet plotësisht.

Llogarit dhe porosit online Siguracionin KASKO duke klikuar KËTU

Mos prit më! Merr një ofertë tani duke shkruar në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat