22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetApeli i mjekes: Bëni kontrolle fëmijëve në nisje të shkollës/ Ja pse...

Apeli i mjekes: Bëni kontrolle fëmijëve në nisje të shkollës/ Ja pse shërben “TeleShëndet Nxënës/Studentë”

Tashmë që ka nisur viti i ri shkollor, është e rëndësishme që prindërit të kujdesen për shëndetin e fëmijëve. Duke qenë se ata janë gjatë gjithë kohës në kontakte të afërta me shokët e klasës, shpesh mund të bëhet edhe arsye për përhapjen e disa infeksioneve.

Mjekja pediatre Gjeorgjina Kuli tregon pse është e rëndësishme që fëmijët të bëjnë kontrolle shëndetësore.

“Fillimi i vitit të ri shkollor është i rëndësishëm të vlerësohet edhe në drejti të aspektit të shëndetit publik. Nxënësit qëndrojnë në ambiente të mbyllura dhe mund të transferojnë infeksione të ndryshme”, shprehet mjekja, raporton Abc News.

Mjekja tregon se cilat janë analizat bazë, të cilat janë shumë të thjeshta për tu kryer.

Një gjak komplet, nëse i ka në parametrat normalë gjithë elementët. Janë disa analiza bazë”.

SIGAL UNIQA SJELL PAKETËN “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË

Kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri SIGAL UNIQA Group Austria ju ofron mundësinë që përmes paketës “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË”, të mund të keni mjekun 24 orë në celularin tuaj, për çdo problem shëndetësor që mund të ketë fëmija juaj.

Kjo paketë është hartuar enkas si një mbështetje ndaj nxënësve, studentëve dhe prindërve të tyre atëherë kur ata kanë më shumë nevojë.

Një mori shërbimesh dhe benefitesh, ku kryesorja është të pasurit me vete, kudo dhe kurdo, e bëjnë ““TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË” unike në llojin e saj, jo vetëm për Shqipërinë.

Çfarë ofron kjo paketë?

 1. “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË” ofron konsulta audio dhe video me mjekë të licensuar 24 orë të ditë, 7 ditë të javës.

2. Ju keni gjithashtu mundësinë të ngarkoni dhe të ruani analizat

3. Check up 1 herë në vit (shiko listen ne aplikacionin Teleshëndet)

4. Vizitë okulisti falas

5. Xhama syzesh me zbritje

6. Vizitë Dentisti falas & higjenizim me zbritje 60%

7. Fizioterapi me 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET

8. Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET

 Çmimi vjetor – 5,000 Lekë

Shkarkoni aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj iPhone ose Android, regjistrohu vetëm në pak sekonda dhe provo falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA: https://sigal.com.al/teleshendet/

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në: https://sales.sigal.com.al/onlineinsurancepolicy/SelfService/Shu/Teleshendet.aspx

Mos e lini shëndetin e fëmijëve tuaj, nxënës apo studentë, në mëshirën e fatit. Sigurojini ata në SIGAL UNIQA Group Austria dhe shijoni të qetë rezultatet e tyre në mësime.

Për çdo pyetje apo paqartësi:

Web: www.Teleshëndet.al

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

LEXO EDHE: “TeleShëndet” nga SIGAL/ Pedagogia, nënë e dy fëmijëve: Përse më shërben dhe pse e sygjeroj këtë aplikacion

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat