23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreSuper lëngjet që ju duhen për të nisur ditën me energji

Super lëngjet që ju duhen për të nisur ditën me energji

Në “Shije Shtëpie” në Tv Klan ishte e ftuar nutricionistja Lediana Liço, e cila përgatiti dy receta detoks për të filluar ditën me energji. Sipas nutricionistes, këto pije janë ideale për t’u konsumuar esëll në mëngjes në çfarëdolloj moshe për të furnizuar organizmin me të gjitha lëndët e nevojshme ushqyese.

Receta e parë e quajtur “Super Green Smoothie” (Pija e Super të Gjelbrave)

Lëng shege

Lime (Limon i gjelbër)

Mente

Mollë

Piper

Spinaq

Turmerik

Të gjithë përbërësit hidhen në blender dhe konsumohet lëngu i përftuar.

Receta e dytë “Mbretëresha e Kuqe” përmban:

Panxhar

Lëng shege

Mollë

Selino

Ujë

Xhinxher

Kjo recetë është e pasur me fibra dhe lëndë që zgjojnë qelizat.

/TV Klan

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat