18.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetReshjet e dendura shkaktojnë radhë kilometrike makinash në Tiranë, rritet risku i...

Reshjet e dendura shkaktojnë radhë kilometrike makinash në Tiranë, rritet risku i aksidenteve automobilistike

Shqipëria është territor me rrezikshmëri të lartë nga përmbytjet, aq më pak që që prej mbrëmjes së djeshme janë regjistruar reshje të dendura shiu në gjithë territorin.

Aktualisht sipas sinoptikanëve, i gjithë territori i Shqipërisë është nën ndikimin e tre qendrave të fuqishme ciklonare që vijnë nga Italia.

Në orët në vazhdim reshjet parashikohet që të jenë me intensitet mesatar dhe në zona lokale të ketë edhe reshje intensive. Temperaturat do të pësojnë ulje duke u luhatur në vlerat ditore 6 gradë Celsius minimalja dhe 23 gradë Celsius maksimalja.

Sakaq pavarësisht se situata është nën kontroll, pasojat e para të reshjeve të shiut janë vënë re në Tiranë. Kryqëzimet kryesore të kryeqytetit janë bllokuar totalisht për shkak të trafikut, duke shkaktuar radhë kilometrike makinash, duke u bërë dashje padashje burim i sigurtë aksidentesh.

Shtimi i aksidenteve e bën akoma më të domosdoshëm sigurimin e automjetit dhe shëndetit tuaj. Ndaj ne, shpesheherë, apelojmë që njerëzit të mos lëvizin me mjetin e tyre në rast se nuk kanë siguracionin e nevojshëm.

 

Por përse duhet të sigurohemi?

Nëse makina juaj përfshihet në një aksident rrugor që rezulton në dëmtime apo humbje ndaj pronës apo dëmtimit fizik të një pale të tretë, ato mbulohen nga sigurimi i makinës.

Për t’ua bërë udhëtimin sa më komod e të qetë dhe për të mos u shqetësuar për pasojat e një aksidenti, kompania më e madhe e sigurimeve në vend, SIGAL UNIQA Group Austria sjell për klientët e saj ofertat me çmimet më të mira.

✅Bli Sigurimin TPL & përfito: 1) Minikasko OSE 2) Pension Privat OSE 3) 10% zbritje

✅Bli Sigurimin KASKO & përfito falas sistemin GPS

NA VIZITONI NË FAQEN TONË ZYRTARE NË:

https://sigal.com.al/merr-cmim

MERRNI NJË OFERTË TANI NË:

WhatsApp: 068 60 62 829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat