11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPas pallatit 10-katësh e pëson edhe biznesi në Tiranë/ Nuk ka shaka...

Pas pallatit 10-katësh e pëson edhe biznesi në Tiranë/ Nuk ka shaka me zjarrin, Sigurohuni!

Një biznes, që funksiononte si dyqan bojërash, është shkrumbuar nga flakët ditën e djeshme si pasojë e një defekti me bombulën e gazit.

Ngjarja ndodhi në rrugën “Misto Mame” në Tiranë ndërkohë si pasojë e zjarrit dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Sigurimi i biznesit, tepër i rëndesishëm

Nuk ka rëndësi nëse biznesi juaj ka vite që operon apo është hapur rishtaz. Nëse nuk jeni te siguruar mund të përballeni me rrezikun ë  të paguani nga xhepi çdo dëm të ndodhur, që në shumicën e rasteve kushton jo pak.

Sigurimi i Pronës së biznesit ofron mbrojtje financiare në rast të dëmtimit ose humbjes së pronës së tyre nga zjarri, përfshirë ndërtesat, pajisjet, inventarin dhe asetet e tjera.

Ky sigurim mbulon dëme si pasojë e:
  • Zjarrit;
  • Rrufesë;
  • Eksplozionit;
  • Rënies së objekteve fluturuese nga lart;
  • Tërmetit;
  • Breshërit;
  • Përmbytjes;
  • Stuhisë

LEXO EDHEPagoi 300 euro, u dëmshpërblye me 30 mijë euro/ SIGAL UNIQA i përgjigjet në kohë qytetarit në Durrës

Drejtimi i një biznesi përfshin rreziqe dhe pasiguri të ndryshme. Të kesh mbulimet sigurimin e duhur ofron qetësi financiare por edhe mendore. Kjo ju lejon të përqendroheni në drejtimin e biznesit tuaj pa u shqetësuar shumë për pasojat e mundshme financiare të një zjarri.

Merrni një ofertë duke shkruar tani në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat